Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev; Öcümüzü Harp Meydanında alacağız
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 19:44
 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev; Öcümüzü Harp Meydanında alacağız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Cephedeki son durumu ve bölgesel gelişmeleri A Haber'de Kerim Ulak'a değerlendiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ermenistan ordusu ordumuz karşısında aciz. .
Dünya Haberi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev; Öcümüzü Harp Meydanında alacağız

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev;

Öcümüzü Harp Meydanında alacağız...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den A Haber'de flaş açıklamalar- ÖZEL RÖPORTAJ Son dakika haberine göre Cephedeki son durumu ve bölgesel gelişmeleri A Haber'de Kerim Ulak'a değerlendiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ermenistan ordusu ordumuz karşısında aciz. Bize mukavemet göstermeyen Ermenistan sivilleri vuruyor. Öcümüzü harp meydanında alacağız. SİHA'larla bir milyar dolarlık Ermeni silahı imha edildi." dedi. Cumhurbaşkanı Aliyev, "Erdoğan önderliğindeki Türkiye 20 yıl önceki Türkiye değil. Türkiye dünyada söz sahibi." dedi. Aliyev, "Paşinyan, Soros'un sözüyle hareket ediyor" diye konuştu. GÜNDEM Giriş Tarihi: 16.10.2020 16:00 Güncelleme Tarihi: 16.10.2020 17:50 ABONE OL Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den A Haber'de flaş açıklamalar- ÖZEL RÖPORTAJ Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, cephedeki son durumu ve bölgesel gelişmeleri A Haber'de Kerim Ulak'a değerlendirdi. İşte Aliyev ile yapılan özel röportaj...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü, ağaç, ayakkabılar ve açık hava

İşte Aliyev'in açıklamalarından öne çıkanlar:

“ERMENİSTAN'IN TERTER'DE MEZARLIĞI HEDEF ALMASI…

Savaş meydanında mağlubiyete uğrayan Ermenistan, sivilleri hedef aldı. Bunu biz 1. Karabağ savaşında da gördük, Hocalı Katliamı'nda da gördük. Savaş alanında gördük ki Azerbaycan ordusu karşısında acizdirler. İşgal altındaki topraklarda bize karşı dayanamıyorlar. Onlar yine sivilleri hedef aldılar. Namert saldırı karşısında insanlarımız helak oldu. Bu insanlığa karşı cinayettir. Bu namert saldırılar bizi yolumuzdan döndürmez. Ve biz ortak toprak bütünlüğümüzü korumaya devam edeceğiz.

BATI NEDEN SESSİZ? ÖCÜMÜZÜ HARP MEYDANINDA ALACAĞIZ…

Maalesef siviller arasında can kaybı artışı devam ediyor, 47 oldu. 222 sivil yaralandı. 2 bine yakın ev, hasar gördü. Öcümüzü harp meydanında alacağız. Ben bunu demiştim biz bu insanların kısasını savaş meydanında alacağız.

Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den A Haber'de flaş açıklamalar- ÖZEL RÖPORTAJ

Biz hiçbir zaman sivillere karşı ateş açmadık, açmayacağız da. Gence saldırısı oldu Terte saldırısı oldu. Namert saldırılar devam ediyor. Onların asıl hedefi sivilleri öldürmek, Azerbaycan halkı arasında korku yaratmak, bizi durdurmak. Ancak görürler ki ne kadar mermi düşerse düşsün Azerbaycan vatandaşları topraklarında gururla yaşıyorlar. Onları birleştirilen tek bir düşünce var Karabağ'ın kurtarılması, Azerbaycan bayrağının bütün işgal topraklarında dalgalanması. Neden Batı sessiz kalır biz bunu 1. Karabağ savaşında da gördük. Ermenistan bizi işgal etti ancak yaptırımlar Azerbaycan'a yaptırıldı. Batı medyasında öyle bir yansıtıldı ki sanki Azerbaycan işgal etti, Ermenistan ise bu tacizin kurbanıdır. Bunu bugün de görürüz ama daha az şekilde. Çünkü artık hakikatı gizlemek mümkün değil

ATEŞKES ERMENİSTAN'IN BİR TAKTİĞİ…

Bu onların taktiğiydi. Ateşkesi isteyen Ermenistan oldu. Onlar gördü ki savaş meydanında işgal edilmiş toprakları koruyamıyorlar. O yüzden ateşkes için başvuruda bulundular. Biz de cesetlerin, esirlerin değiştirilmesi için ateşkes olabilir. Ancak gördük ki onlar bu ateşkesten istifa etmek istediler. Önce Gence'ye namert saldırı düzenlediler sonra da diğer şehirlere. Ve taktik olarak bu ateşkesi ihlal ettiler. Bu ateşkes onlara lazımdı çünkü özgüvenlerini toplayıp yeniden saldırı düzenlesinler. Çünkü bu ateşkesten sonra 3 kez Hadrut kasabasını işgal altına almaya çalıştılar. Ama 3 defa da mağlup oldular.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Kerim Ulak dahil, gökyüzü ve açık hava

GÜRCİSTAN ÜZERİNDEN SİLAH GÖNDERİLİYOR…

 Rusya'dan kaçak yollarla alınmış füzeler Ermenistan'a gidiyor. Rusya'dan silahlar sivil uçaklarla gönderiliyor. Bunların bilgisini alıyoruz. Bu silahların gönderilmesi kabul edilebilir değil. Bunun için başvurduk ve bu katliam girişimlerinin durdurulmasını istedik.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Azerbaycan, Cumhurbaşkanı, Aliyev;, Öcümüzü, Harp, Meydanında, alacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı