AYM üyesinden garip mesaj...
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 03:14
 
AYM üyesinden garip mesaj...
Hayrettin Şaşmaz...Sabah...:Malatya olay...: Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından garip bir paylaşım yaptı. Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşan Yıldırım, “ışıklar yanıyor” mesajını yazdı. Bu mesaj eski Türkiye günlerinde “genelkurmayın ışıkları yanıyor” mesajlarına benzetildi. Yıldırım, garipsenen tweetine gelen tepkiler üzerine yeni bir paylaşım daha yaparak "Hukukun ışığını kastettim”ifadeleriyle geri adım attı.
Gündem Haberi
AYM üyesinden garip mesaj...

AYM üyesinden garip mesaj...

Anayasa Mahkemesi'nin CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili verdiği hak mahkumiyeti kararı bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yok hükmünde sayılmıştı.

Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yargılama talebini geri çevirmişti

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'dan bu akşam saatlerinde garip bir sosyal medya paylaşımı geldi. Yıldırım, Anayasa Mahkemesi binasının gece vakti çekilmiş resmini paylaşarak "ışıklar yanıyor" ifadesini kullandı. Yıldırım'ın bu mesajı eski Türkiye döneminde vesayetçiler tarafından sık sık kullanılan "genelkurmayın ışıkları yanıyor" mesajını akıllara getirdi.

YILDIRIM, PAYLAŞIMLARININ ARDINDAN HESABINI 'KORUMALI' YAPTI
Paylaşımın gündem olması sonucu Yıldırım, söz konusu tweetleri silerek sosyal medya hesabını 'korumalı' hale getirdi.

AVUKAT İNAL'DAN TEPKİ

Avukat Mustafa Doğan İnal sosyal medya hesabından Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'a tepki gösterdi. İnal twettır hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

AYM Üyesi Engin Yıldırım eski Türkiye'nin darbeci ve vesayetci günlerindeki "genelkurmayın ışıkları yanıyor" vurgusuna öykünen bu tweeti ile yeni dönemde boşalan vesayet alanlarını "biz" mi dolduracağız demek istiyor acaba?


GERİ ADIM ATTI
Engin Yıldırım garipsenen tweetine gelen tepkiler üzerine yeni bir paylaşım daha yaptı. Yıldırım yeni mesajında,'Işıklar yanıyor' derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil"ifadelerini kullandı.

BAKANLIKTAN TEPKİ
İçişleri Bakanlığı'nın resmi hesabından da Engin Yıldırım'a gönderme geldi. Bakanlık, "Işıklarımız hiç sönmüyor"paylaşımı yaptı.


 
Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AYM, üyesinden, garip, mesaj...,
Yorumlar
Haber Yazılımı