Ay-Yıldızlı bayrakla fotoğraf paylaşımına soruşturma açıldı
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 02:30
 
Ay-Yıldızlı bayrakla fotoğraf paylaşımına soruşturma açıldı
Burhan Yıldırım...: Malatya Olay...: Son dakika... Şok haber... Malatya'nın Pütürge ilçesi ilçe jandarma personelinden bir kişi sosyal medya üzerinden "bayraklı resim" paylaştığı gerekçesiyle ilçe kaymakamlığı tarafından soruşturma açıldı.
Gündem Haberi
Ay-Yıldızlı bayrakla fotoğraf paylaşımına soruşturma açıldı

Ay-Yıldızlı bayrakla fotoğraf paylaşımına soruşturma açıldı

Malatya'nın Pütürge ilçesi ilçe jandarma personelinden bir kişi sosyal medya üzerinden "bayraklı resim" paylaşımında bulunması sonrası İlçe kaymakamı Batuhan Daşkın tarafından soruşturma açıldığı iddiaları gündemde yer aldı.

Paylaşım sonrası açılan soruşturmayı duyan vatandaşlar; "ataların miras bıraktığı bayrağımız, kanla sulanan bayrağımız ile resim paylaşmanın ne gibi sakıncası olur. Açılan bu soruşturma paylaşımda bulunan bayrağımıza saygısızlık. Kaymakamlığın bu soruşturmayı geri çekmesini istiyoruz." Yorumlarında bulundular.

PÜTÜRGE KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ...:

Konuyla ilgili Pütürge Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, talimatlara aykırı hareket nedeniyle soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Kaymakamlık'tan yapılan açıklamada: "İlimizdeki bazı internet sitelerinde yapılan haberlere ilişkin açıklamamızdır: Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan bir personelin Türk Bayrağı önünde fotoğraf paylaşmasıyla ilgili olarak disiplin soruşturması açıldığı iddiaları üzerine işbu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.Jandarma personeline, T.C. Jandarma Genel Komutanlığının ilgili emri gereği “her ne sebeple olursa olsun sosyal medyada kurumsal hesaplar dışında üniformalı olarak fotoğraf ve görüntü paylaşılmayacağı” talimatına aykırı hareket nedeniyle soruşturma başlatılmıştır.Aynı Talimatta emredildiği gibi resmi üniformayla fotoğraf paylaşımı şahsi güvenliği zafiyete uğratabilecek durumlar yaratabilmekte olup tüm personel bu konuda daha dikkatli olunması açısından uyarılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ay-Yıldızlı, bayrakla, fotoğraf, paylaşımına, soruşturma, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı