AK Parti’li Özhaseki; Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…
Haber
26 Ağustos 2021 - Perşembe 03:08
 
AK Parti’li Özhaseki; Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Şok haber… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki; Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…
Siyaset Haberi
AK Parti’li Özhaseki; Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…

AK Parti’li Özhaseki;

Resim

Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…

Resim

Adıyaman’dan akşam Malatya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki; beraberinde ki heyete Vali Aydın Baruş ile Malatya’nın Başkanı SAelahattin Gürkan’da eşlik edip kenti baştan aşağı yaya olarak dolaştılar.

Resim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki; “Battal Gazi’nin şehri kayısı diyarı Malatya’dayız…”dedi.

Resim

Özhaseki çocuklara  dondurma ikramında bulundu.

MALATYA VALİLİĞİNİ ZİYARET…:

İşte o açıklama…”Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Özhaseki Valiliğimizi Ziyaret Etti

Resim

Bir dizi programa katılmak üzere Malatya’ya gelen 65. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan Mehmet Özhaseki, Malatya Valiliği’ni ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyet, Valiliğimizi ziyaret ederek Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından Vali Aydın Baruş ile makamında bir süre sohbet etti.

Resim

Malatya hakkında kısa bilgiler veren Vali Baruş, “Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyarette; AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkçi ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve AK Parti İl Başkanı İhsan Koca hazır bulundu.”

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET

İşte o açıklama…”Çeşitli programlara katılmak üzere Malatya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Resim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Belediye ziyaretine AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, Şirket Genel Müdürleri ile Daire Başkanları da eşlik etti.

Resim

Malatya tarihi hakkında bilgiler aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Arslantepe Höyüğünün Türkiye’de 19’uncu varlık olarak UNESCO Dünya Varlıkları Listesine girmesi ve İnsanlık Medeniyetinin başladığı yer olarak tescil edilmiş olması Malatya tarihi açısından çok önemli bir gelişmedir. Anadolu’nun fethi 1071 Malazgirt Savaşından 400 yıl önce Malatya’da başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Resim

Başkan Gürkan daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında Özhaseki’ye bir brifing verdi. Gürkan, “Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlama noktasında ekip arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışmalar yürütmekteyiz.

Resim

Malatya’nın yıllardan beri çözüm bekleyen sorunlarından olan Vagon Onarım Fabrikasının Kızılay’a devredilerek Kızılay’ın lojistik merkezi ve üretim üssü olması noktasında çaba gösterdik. Eski Yimpaş binasının Malatya’ya kazandırılmasını sağladık. Kuzey ve Güney Kuşak yolları ile Kuzey Çevre Yolu’ndaki çalışmaları hızlandırarak Malatya’nın ulaşım noktasında sorunlarını çözme gayreti içerisine girdik. Bu çalışmalarımızın yanında Malatya ekonomisinin can damarlarından olan Kayısının hak ettiği değeri kazanması ve iyi bir şekilde muhafaza edilmesi için 5 bin tonluk Kuru Kayısı Lisanslı depomuzu yaptık. Malatya’mıza yeni bir şire pazarı kazandırmak için çalışmalara başladık ve Kuru Kayısı Lisanslı Depomuzun yanına daha modern bir Şire Pazarının inşaat çalışmalarına başladık. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ve Gelincik Tepesinde yeni bir alt merkez oluşturuyoruz” dedi.

Resim

Başkan Gürkan ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan diğer hizmet ve yatırımlar hakkında da sunum eşliğinde ayrıntılı bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’ye başta kayısı olmak üzere çeşitli hediyeler takdim etti.”

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDA BASIN TOPLANTISI...:

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti’li, Özhaseki;, Battal, Gazi’nin, şehri, kayısı, diyarı, Malatya’dayız…,
Yorumlar
Haber Yazılımı