AK Parti Başkan Yardımcısı Ela Erkoç; Az-çok demeden Talha’ya yardım yapalım
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 18:37
 
AK Parti Başkan Yardımcısı Ela Erkoç; Az-çok demeden Talha’ya yardım yapalım
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Talha’sı…Henüz 20 aylık…Tedavi ola bilmesi yapılacak olan yardımlara bağlı...Bugün AK Parti Battalgazi ilçe başkan yardımcısı Ela Erkoç Talha için açılan yardım standındaydı...
Çocuk Haberi
AK Parti Başkan Yardımcısı Ela Erkoç; Az-çok demeden Talha’ya yardım yapalım

AK Parti Başkan Yardımcısı Ela Erkoç;

Az-çok demeden Talha’ya yardım yapalım...

Ailesi yardım kampanyası başlattı. Bu kampanyaya Malatyalıları AK Parti Battalgazi ilçe başkan yardımcısı Ela Erkoç yardıma davet etti.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve oturan insanlar görseli olabilir

AK Parti Battalgazi ilçe başkan yardımcısı Ela Erkoç bugün Talha Çınar için ytardım toplanan Sorkan Meydanında ki Stantı ziyaret edip “Az-çok demeyelim…Talha’ya yardım yapalım” ifadelerini kullanıp Malatyalılara seslendi.

Açıklama yok.

AK Parti Battalgazi ilçe başkan yardımcısı Ela Erkoç, Malatyalıları yardıma davet edip şu açıklamada bulundu…:

“SMA savaşçısı Talha Çınar Taztepe henüz 20 aylık. 8 Aylık iken SMA Tip1 teşhisi koyuldu ve 12 aydır bu hastalıkla mücadele ediyor. Kilo sınırını aşmaması için yemeklerini yiyemiyor. Ayrıca Talha’nın tedaviyi alabilmesi için 2 yaşını da doldurmaması gerek, 3 ay zamanı var.

Devletimiz de bu konuda titiz çalışmalar yapıyor, Türkiye'de bu ilaçlardan bir tanesi olan Spinraza, SGK tarafından geri ödemeli olarak karşılanıyor.

Bir çocuk ve yazı görseli olabilir

Ancak Zolgensma isimli bir diğer ilaç için ailelerin hepimizin desteğine ihtiyacı var. Zolgensma dünyanın en pahalı ilacı.

Burada Talha için mücadele eden gece gündüz çalışan muhteşem bir ekip var ama daha çok insana ihtiyaç duyuyoruz. gönül isterki bütün çocuklara yetişelim, son çocuk kalana kadar mücadelemize devam edeceğiz.

Malatya insanı merttir, az çok demeden yardımını desteğini esirgemeyecektir. Buradan tekrar çağrıda bulunmak istiyorum herkes elini taşın altına koysun, hep birlikte Talha’nın yaşam hakkını eline verelim.”

Bir çocuk ve şunu diyen bir yazı 'Talha Çınar Taztepe Sesim olur musun? @sma.talha f Talha Çınar Taztepe @sma @sma_talha J @sma_talha' görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, Başkan, Yardımcısı, Ela, Erkoç;, Az-çok, demeden, Talha’ya, yardım, yapalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı