Ağbaba, ADD’de Gündemi değerlendirip sert eleştirilerde bulundu
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 02:39
 
Ağbaba, ADD’de Gündemi değerlendirip sert eleştirilerde bulundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şubesini ziyaret ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Ağbaba, ADD’de Gündemi değerlendirip sert eleştirilerde bulundu

Ağbaba, ADD’de Gündemi değerlendirip-

Sert eleştirilerde bulundu...

Ağbaba'dan gündeme ilişkin açıklamalar...

Kürecik Üssü’nü kapat ki tüm dünya rahatsız olduğumuzu görsün

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendirmesine ilişkin, “ABD Başkanı Biden’ın ‘Ermeni Soykırımı’ ifadesiyle beraber Amerika soykırımı kabul etmiş oldu ve bunu en üst ağızdan dillendirdi. Önce hodri meydan gel Kürecik Üssü’nü kapat Amerika ve dünya senin bu konudan rahatsız olduğunu görsün.Bir korkumuz da; Amerika Birleşik Devletleri kabul ettikten sonra birçok ülkenin aynı yönde karar alıp kabul eder diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ağbaba:”Etik Mi? Diyorum ‘Tayyip Erdoğan’ Diyor “

Kamuoyu unutsun, duymasın diye bu olayı hasıraltı etmeye çalışıyorlar.

Milletvekili Ağbaba, Yeşilyurt Belediyesi’nin organizasyonuyla hizmet pasaportu düzenlenen ve yurt dışından geri dönmeyen 43 kişiyle ilgiliyse yaptığı açıklamada: “Dünyada eşi benzeri görülmeyen, Türkiye’ye mahsus VİP bir insan kaçakçılığı var, belediyeler eliyle yapılıyor. İlk Yeşilyurt Belediyesi’nde ortaya çıktı. Yeşilyurt Belediyesi’nin bir dernek eliyle bir çeteyle birlikte Valilik’ten gri hizmet  pasaportu alarak yurt dışına insan gönderdiği ortaya çıktı. 45 kişi gidiyor, 2 kişi geliyor, 43 kişi gelmiyor. Bu olay geçen yıl eylül ayında oluyor, hiç kimse ses çıkarmıyor, duymazdan, görmezden geliyorlar. Kamuoyu unutsun, duymasın diye bu olayı hasıraltı etmeye çalışıyorlar. Belediye meclis üyelerimiz soru önergesi verdi ve bu büyük suç ortaya çıktı ama Yeşilyurt Belediyesi’nden hala bu konuyla ilgili bir açıklama yok. ‘Kimler gitti?’ diyoruz, ‘listeden haberim yok’ diyor.”ifadelerini kullandı.

Ödül vereceklerine cezalandırıldılar

Almanya Hannover Başkonsolosluğunda görevli 2 diplomatın Türkiye’ye çekilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Veli Ağbaba, “Hannover Başkonsolosluğunda Konsolos Muavini olarak çalışan Güler Fidan, geçtiğimiz yıl Aralık ayında ’45 kişinin 43’ü Türkiye’ye dönmemiş’ diyor. Şüpheleniyor, hem konsolos hem de dış işleri yetkililerine yazı yazıyor, ‘43’ü Türkiye’ye dönmemiş, bunlarla ilgili gerekenin yapılması gerekir’ diyor. Güler Fidan ve eşi Şubat ayında görevden alınıyor, Türkiye’ye tayinleri çıkarılıyor” dedi.

Kendi iş yerinden belediyeye beton satın alman etik mi?

“Türkiye’de ortaya çıkardığımız VIP bir insan kaçakçılığı var. İlkin Yeşilyurt Belediyesinde ortaya çıktı. Yeşilyurt Belediyesi, bir dernek eliyle, bir çeteyle birlikte Valilik’ten gri pasaport alarak 45 kişiyi yurtdışına çıkardı, 43 kişi geri dönmedi. Yeşilyurt Belediyesinden geçen yıl Eylül ayından beri ses çıkarmadılar. Hala açıklama yapmadılar. Kimler gitti diyoruz, yanıt vermiyorlar. Biz ortaya çıkarıyoruz. Belediye meclis üyelerimiz sorular soruyorlar, bunlar meclis üyelerimizin sayılarını azaltıyor. Şimdi de aynı belediye başkanı kendi iş yerinin üretmiş olduğu gaz betonu belediyeye alıyor. Belediyenin tüm işlerini de bu beton firmasından yapıyorlar. Başka bir firma yokmuş gibi hazır betonu da bu firmaya yaptırıyorlar. Biz soruyoruz; bu etik mi, siyasi ahlaka uyar mı diye.”

Yolsuzluğunu Erdoğan’la örtmeye çalışıyor, beni suçluyor.

“Bir belediye başkanının kendi iş yerinden alışveriş yapması etik değildir. Nasıl ki Ticaret Bakanı’nın dezenfektan işi ‘etik olmadığı’ için görevden alındıysa buradaki iş de etik değildir, bu başkan da görevden alınmalıdır. Sen kendi firmandan bu betonu aldın mı almadın mı diye soruyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan diye yanıt veriyor. Allah Erdoğan’ı sana bağışlasın. Pisliğini, yolsuzluğunu Erdoğan’la örtmeye çalışıyor, beni suçluyor. Bu memlekette utanç duyulacak birisi varsa bu kişi Mehmet Çınar’dır; Veli Ağbaba değildir. Ben bu memleketin hakkını hukukunu savunuyorum. Ben mazlumların yanında siyaset yapıyorum. Hiç duydunuz mu Ağbaba’nın para pul ilişkisini? Hiç duymayacaksınız da.

İnsan kaçakçılığıyla dünyanın gündemine gelmişsin. Ailene kimsenin laf söylediği yok. Senin alışverişin etik mi değil mi, bunun yanıtını ver. AK Partililerin bu konudaki düşüncesi nedir? Bunları duymak istiyoruz. Biz, AKP’li belediyelerle ilgili yolsuzluk olduğunu söylüyoruz. Bizim vergilerimizle finanse edilen belediyeler her şeyi Erdoğan’ın reklamlarını içeren billboardlar asıyorlar. Buna büyükşehir belediyesi de dahil.İsterlerse bana suç duyurusunda bulunsunlar. Hırsızlığın iyisi kötüsü yok, hiçbirini ayırmıyoruz.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ağbaba,, ADD’de, Gündemi, değerlendirip, sert, eleştirilerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı