Yazı Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 16:34
 
Türklüğün Kendi Vatan Topraklarında Özgürce Yaşayabildiği Bir Yıl Olur.
Süleyman Solmazgül
sgl
 
 

Nice yıllara...

Karşıladığımız yeni yılın Türk-İslam alemine ve tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Ne yazık ki bu yılda barış, kardeşlik ve insan hakları, küresel diktatörlerin acımasızlığına, kabaran sömürü iştahlarına ve sınırsız zulmüne kurban ediliyor.

Ne acıdır ki yine insani değerlerin kurban edildiği bir yeni yıl olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir yanda Çeçenistan, Karabağ, Doğu Türkistan, Afganistan, Irak, Suriye, ve Filistin’de gözyaşı akmaya devam ederken, diğer yandan bizler yeni yıla giriyoruz.

Bu nedenle gönüllerimiz kırık ve bizler tarif edilemez bir burukluk içindeyiz. Ne yazık ki hasretle beklediğimiz günlerin tadını alamıyoruz. Yurdumuzun bir tarafında bar ve televole kültürüyle inanılmaz bir israf yaşanırken, diğer tarafta bir parça yardım için birbirini çiğneyen halkımızın ortaya koyduğu bu çelişkiye bu yılda da tanık olacağız.

İşçimiz, emeklimiz, memurumuz ve işsizimiz açısından değişen yine hiçbir şey yok. Küçük bir azınlık her türlü lüksü ve sefayı yaşarken, ezici bir çoğunluk ise işsizliğin, yoksulluğun, umutsuzluğun pençesinde sorunlarına çare bulunmasını bekleyerek yeni yılı karşılayacak. Özlemle; acı veren bu çelişkilerin sona ereceği günleri bekliyoruz.

Kan ve gözyaşını durduracak, refah ve mutluluk dağıtacak, gerçek sevgi medeniyetini arıyoruz. En büyük temennim; 2017 yılında tüm dünyada yaşanılan acıların, çilelerin, işkence ve zulmün son bulmasıdır.

Umuyorum ki yeni yıl; ahlaki ve insani değerlerin öne çıktığı ve TÜRKLÜĞÜN KENDİ VATAN TOPRAKLARINDA ÖZGÜRCE YAŞAYABİLDİĞİ BİR YIL OLUR. Geride kalan 2017 yılında yaşanan olumlu veya olumsuz olaylardan dersler çıkarılması ve bu dersler ışığında da yeni yılda da umutlarla yeni başlangıçlar yapılması; huzur, mutluluk ve başarılarda buluşabilmemizin vazgeçilmez koşuludur. 2018 yılının, ekonomide, demokraside, özgürlüklerde, güvenlikte, adalette ve yönetimde velhasıl her alanda dünyanın en ileri ülkeleri düzeyine ulaşacağımızda hiçbir tereddütüm bulunmamaktadır.

Bu anlayışla çareleri aramaya devam edeceğiz ve çaresizliğe asla teslim olmayacağız. Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza ederek yeni yılda Milletçe umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir. Sosyal ve hukuk devleti olmanın ilkelerinin kabul gördüğü, birlik ve beraberlik içinde vatanın ve milletin bütünlüğüne sahip çıkıldığı, milli onur ve bekamızın korunduğu, coğrafyamızdaki acıları sona erdirebilecek, güzel günlerin hak ettiği gibi yaşanabildiği yeni yılın eskiyi aratmadığı ve çocuklarımıza, torunlarımıza insanca yaşayabilecekleri bir Türkiye bırakabilmenin bize verdiği heyecanla, büyük Türk milletinin yeni yılını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 
Etiketler: Türklüğün, Kendi, Vatan, Topraklarında, , Özgürce, Yaşayabildiği, Bir, Yıl, Olur.,
Yorumlar
Haber Yazılımı