Yazı Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 14:51
 
Malatya'da yurdumun insanı yaptı...Çınar kovuğunda kilitli dolap
Selahattin Sarıoğlu
selooo1
 
 

Burası Malatya akıllı insanların şehri…İşte Malatya'da yurdumun insanı…Bir ilk daha… Çınar kovuğunda kilitli dolap…

 

Malatya'da yurdumun insanı yaptı, Çınar kovuğunda kilitli dolap
Yurdum insanın çok ilginç işleri olur. Görür, duyar hayretler içinde kalırız. Bu tür ilginçlikler daha çok Karadeniz kıyısı vatandaşlarımızda görülür. Malatya’mız insanın da dikkat çekici işleri yok değil.

Mesela Tekmezar Camii yakınlarında bir sokakta, yolun yapımlarla doldurula doldurula yükselmesi ve eski bir evin alçalması nedeniyle tenekeli siviginin kaldırımda yürüyen insanların başı hizasına gelmesiyle alnına gelince kesmesin diye kalın bir süngerle yumuşatıldığını görmüştüm.

Sorumluluk duygusu çok hoşuma girmişti. Bugün de aracımla Emeksiz Caddesinden İpekçi Sokağına dönüp, Sıtmapınarı’ndan Hasanbey Caddesine giden Zapçıoğlu Caddesine dönüp, Hasanbey’den Fahri Kayahan Bulvarına gidiyordum. İşte İpekçi devamının Zapçıoğlu’nu kestiği noktada, sokak başında bir çınar var. O çınar asırlık.

Görüntünün olası içeriği: ağaç, ayakkabılar ve açık hava

Onun için yol yapım sırasında Belediye korumak maksadıyla asırlık çınar yerinde kalacak şekilde yol iki çatala ayırmış. Çınar güzelce, yerli yerinde, ortada duruyor. O çınarın kök kısmında büyükçe bir kovuk var. İşte bir Malatya’mız insanı bunu kovuğu fırsata çevirmiş. Fotoğrafta gördüğünüz gibi, çınarın kovuğunu ahşap mobilyayla kapatıp köcek-kilit takarak şahsına özgü bir dolap yapmış... 
Av. Selahattin Sarıoğlu Malatya Barosu 12. Bşk.

 
Etiketler: Malatya'da, yurdumun, insanı, yaptı...Çınar, kovuğunda, kilitli, dolap,
Yorumlar
Haber Yazılımı