Yazı Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 02:37
 
Çocukların gülen yüzü adına; güççç bende artıkkk….
Metin Doğan
mdogan@
 
 

Selâm arkadaşlar. Son bir haftada 10'a yakın Ak Parti seçim bürosunu gezdim. Hemen hemen hepsi kapısını kapatmış klimalarını açmış içeride şekerleme yapıyorlardı. Seçime bu kadar az kalmışken halktan çok kopuk bir görüntü çiziyorlardı.

 

Çocukların gülen yüzü adına; güççç bende artıkkk….
75 yaşında olupta akciğerinin 3 te 1'i alınmış, daha kaç bayram görebileceği belli olmayan annemin hasretine yüreğim dayanabilirdi, ama devletimin bekasının tehlikeye düşmesine dayanamazdı. 
İstanbul'da kalıp Ak partiye yada Ak Parti içindeki AKP'lilerin hatalarına kızıpta Ak Partiye oy vermeyi düşünmeyen halka, bu seçimin İSTİKLÂL ve İSTİKBAL mücadelemizin BAŞKOMUTANLIK MUHAREBESİ olduğunu yani BÜYÜK TAARRUZ olduğunu anlatmalıyımdır. 
24 Haziranda Cumhur ittifakına oy vermenin, 15 Temmuzda tankların altına yatarak darbeyi engellemek kadar önemli olduğunu anlatmalıyımdır. 
Bu dediklerimi Malatya'da yapamazdım. Kimlikleri mavi olmasına rağmen hiç bir delikanlılıkları olmayan Malatya'da ki çıkar çetesi Malatya'da bana program ayarlayacak kişilere bile engel olduklarından dolayı; 
- Ya anne hasreti 
- Ya da devletimin bekası, dedim. 
Ve İstanbul'da kalıp anne hasretini 10 günlüğüne erteledim. 
15 Temmuzda devletimin bekası için bedenimi ortaya koydum, 15 Temmuzdan sonra ise emeğimi ortaya koyarak 459 tane program yaptım. 1 milyona yakın çocuğa, gence, yaşlıya ulaştım. 
15 temmuzda 66 tonluk tankın karşısında beni güpgüçlü kılan ALLAH , bu insan üstü hiç durmadan yaptığım programlar içinde güçlü olmam için bana dopingler ayarlamıştı. 
Allah bana bu dünyadaki gülen yüzünü çocuklar aracılığıyla göstererek, güçlü olmam için en büyük dopingi vermişti. 


Bu akşam Saat 18:00'de İHA'na 24 haziran seçimleriyle ilgili verdiğim röportajdan sonra üzerime bir yorgunluk düştü. 
Hem ruhsal hemde fizyolojik bir yorgunluktu. Çok acil bir dopinge ihtiyacım vardı. Tam bu sırada telefonum çalar. 
Arayan Murat Sak . 
- S.a. Metin kardeş. Eşim ve çocuklarımla Istanbul'a geldim. Şu an Sultanahmet'teyiz. Seni ailece çok özledik, müsaitsen görüşebilirmiyiz, der. 
Ben ise haykırarak; 
- Hemen geliyoooruuummm. diyecektim. 
Ama tuttum kendimi.
Haykırmanın yerine aceleci bir ses tonuyla ; 
- Bana hemen konum atın, yarım saatte ordayım, dedim. 
Çok güçsüz düştüğüm bir anda Allah bana yine bu dünyadaki gülen yüzü olan çocukları karşıma çıkararak dopingimi göndermişti. 
Murat Sak kimdir? 
1,5 yıl önce Bursa Teknik Üniversitesinde program yaptığımda kendisiyle tanışmıştım. Üniversitede çalışan bir memurdur kensisi. 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Programdan sonra ailesiylede tanışmak nasip oldu. Murat abiyi gönlümde üstün kılan şeylerin başında çok temiz bir kalbe sahip olması ve vatanseverliğidir. Videodaki çocuklar Murat abinin çocuklarıdır. 
Yarın Bursa'ya döneceksin Murat abim. Yolun açık olsun. Sevgiyi, vicdanı, merhameti ve iyiliği görmek için seni tanımak yeterli Murat abim... 
Hayırlı bayramlar arkadaşlar...

 

 
Etiketler: Çocukların, gülen, yüzü, adına;, güççç, bende, artıkkk….,
Yorumlar
Haber Yazılımı