Haber Detayı
07 Kasım 2013 - Perşembe 13:22
 
Yıllardır var olmayan bir sorun
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz," Başbakan önce her 4 üniversite mezunundan birinin işsiz geziyor olmasından rahatsız olsun" dedi.
Gündem Haberi
Yıllardır var olmayan bir sorun

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz düzenlediği basın toplantısında öğrenci evleri tartışmasına katılıp şu açıklamada bulundu:

"Başbakanın yine her zaman olduğu gibi bir yurt dışı ziyareti öncesinde yaptığı ve tamamen gündemi saptırmaya yönelik açıklamalarından biri daha kamuoyu tarafından tartışılmaktadır.

Yıllardır var olmayan bir sorun, Türkiye’nin tek meselesiymiş gibi ortaya konuldu. Açlık, sefalet, işsizlikle boğuşan halkın gündeminde olmayan tüm konuları tartışmaya açarak, bu konuların tartışılması engellenmektedir.

Kızı ve erkeklerin aynı evde olmasından rahatsız olan Başbakan önce her 4 üniversite mezunundan birinin işsiz geziyor olmasından rahatsız olsun.

Ahlak bekçiliği yapan Başbakan, 50 öğrenciye 1 yatağın düştüğü illerde yurt yaparak bu ayıptan kurtulmayı denesin.

Üniversite öğrencileri, 18 yaşını aşmış, reşit kişilerdir. Siz bu öğrencilere oy kullandırıyor, seçtiriyor, her türlü vatandaşlık hakkını kullandırıyorsunuz, sonra da kendi özgür iradeleriyle hangi evde kalacağına karışıyorsunuz.

Dünyanın neresinde var; kişinin özel hayatının gizliliğine müdahale etmek. Tüm bunların altında, ülkeyi bir Ortadoğu ülkesi haline getirme isteği yatıyor. Kadın–erkek eşitliğine inanmayan, kadını ikinci sınıf gören, kadını korunmaya muhtaç düşünen bir anlayışın ürünüdür.

Toplumda hiç kimsenin bu anlayışı benimsemesi mümkün değildir. Çünkü bu ülke yüzünü çağdaşlığa çevirmiş, Dünyaya örnek olacak, birçok Avrupa ülkesinden önce kadına seçme –seçilme hakkını vermiş bir ülkenin çocukları olarak, Türkiye’nin geriye götürülmesine izin vermeyeceğiz.

Toplumda yaşayan her kişinin, özgürce kararlarını vermesi, özgürce yaşaması için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz."

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, Malatya, İl, Başkanı, Enver, Kiraz“, Başbakan, önce,
Yorumlar
Haber Yazılımı