Haber Detayı
17 Kasım 2013 - Pazar 04:19
 
Yazar Dilipak'a çok sert sözler
Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği Genel başkanı Ayetullah Geçen, “Muhsin Başkan, sağ olarak 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi” şeklinde iddiada bulunan yazar Abdurrahman Dilipak’a tepki göstererek, “Bu açıklamayı yapmak Abdurrahman Dilipak’a düşmez, madem böyle bir bilgisi vardı, şimdiye kadar neden sustu, kendiside bu tezgahın bir parçasımıydı?” dedi.
Gündem Haberi
Yazar Dilipak'a çok sert sözler


Basın toplantısı düzenleyen Geçen, “25 Mart 2009 tarihinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu, elim bir suikast sonucu şehit olmuştur. Net bir şekilde ifade ediyoruz; merhum Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir. Bu şahadete vesile olanlar ne yazıkki göstermelik olarak yargı önüne çıkartılmıştır ve bu sanıklar yargı ile Türk milleti ile dalga geçmiştir. Bizler bu olayın net şekilde suikast olduğunu biliyoruz ve gerekli mercilere de bildirmiş bulunuyoruz. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun 47 saat dağda bekletilmesini nedeni Ulaştırma Bakanı Binanali Yıldırım’dır. Burada şaibesi vardır. Neden 47 saat dağda bekletildi? Bu sorumuza cevap bekliyoruz” dedi.

Olay esansında dönemin Kayseri Valisi gibi Yazar Abdurrahman Dilipak’ında son dönemde bir açıklama yaptığını hatırlatan Geçen şu şekilde konuştu; “Son günlerde Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Muhsin Başkan için ‘Muhsin Başkan, sağ olarak 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi’ iddiasını gündeme getirdi. Birincisi bu açıklamayı yapmak Abdurrahman Dilipak’a düşmez, madem böyle bir bilgisi vardı, şimdiye kadar neden sustu, kendiside bu tezgahın bir parçasımıydı? Şuanda toplumu, bizleri meydanlara dökmek mi istiyorlar? Hiç ümit etmesinlerki, biz ne zaman meydanlara ineceğimizi, ne zaman meydanları ısıcağımızı iyi biliyoruz. Devlet ve iktidar acil bir şekilde mutlaka bu suikastın açığa çıkartılmasını ve sorumluları yargı önüne çıkartmak zorundadır. Şayet devlet ve iktidar bu suikastı açıklamayacak ise, bu suikastı faili meçhuller listesine koyacak ise, Allah’ın izni ile bizler de 2 rekat namaz kılmasını biliriz, hakka yürümesini de biliriz. İktidarı bu konuyu ivedi bir şekilde gün yüzüne çıkartmasını, kafamızdaki soru işaretlerini gidermesini, sorumlularını yargı önüne çıkartmasını bekliyoruz. Yapılmadığı takdirde meydanlara ineceğiz.”

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Anadolu, Selçuklu, Medeniyeti, Derneği, Genel, başkanı, Ayetullah, Geçen, “Muhsi
Yorumlar
Haber Yazılımı