Ülke ve Kent Ekonomisine Olan Katkılarınız Takdire Şayan
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 17:44
 
Ülke ve Kent Ekonomisine Olan Katkılarınız Takdire Şayan
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber…: Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kent ekonomisi ve istihdamına katkı sunan organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ziyaret ederek, yapılan üretimler hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.
Yaşam Haberi
Ülke ve Kent Ekonomisine Olan Katkılarınız Takdire Şayan

Ülke ve Kent Ekonomisine Olan Katkılarınız Takdire Şayan

İlk olarak Malatya Merkez 1.Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünü ziyaret ederek fabrikaların genel işleyişleri, üretimler ve istihdam konularında yetkililerden sunum alan Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, daha sonra farklı iş kollarında ekonomiye ve istihdama katkı sunan fabrikaları ziyaret ederek, yapılan üretimleri yerinde incelediler.

Resim

Yeşilyurt sınırlarında bulunan organize sanayi bölgelerinin kent ve bölge ekonomisinin gelişmesi adına önemli bir misyon üstlendiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçe Kaymakamımız ile birlikte 1.Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüzü ve ardından ekonomiye ve istihdama büyük katkılar sunan fabrikalarımızı ziyaret ederek yetkililerden bilgiler alıp, çalışanlarla sohbet ettik. Pandemi ve doğal afetlerden dolayı son yıllarda dünya genelinde ekonomik daralmalar yaşanıyor, bunu aşmanın tek yolu üretimdir.

Resim

Malatya ise ülkemizin en önemli sanayi kentleri arasında yer almaktadır. Bölgemizin ve kentimizin hem ekonomik hayatına hem de istihdamına büyük katkılar sunan fabrikalarımızda üretimin aralıksız devam etmesi bizleri sevindirmektedir.

Resim

Fabrikalarımızın teknik alt yapılarının güçlü olması, alanında deneyimli ve kalifiye personellerinin bulunması üretimin daha fazla artmasına vesile olacaktır. Yurt içi ve yurt dışına kaliteli ve güzel ürünler gönderip Malatya’nın hem sanayi kimliğini güçlendiren hem de ülke ekonomisinin gelişmesi noktasında yoğun bir çaba sarf eden fabrika sahiplerimize ve çalışanlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.

Resim

Yeşilyurt Belediyesi olarak ta bölgemizde üretimin artması, yeni iş yerlerinin açılması için bugüne kadar her türlü desteği verdik, bundan sonra aynı bakış açısıyla sanayi kuruluşlarımız ve fabrikalarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Ziyaretimiz sırasında iletilen taleplerin çözüme kavuşması içinde gerekli çalışmaları başlattık. Fabrikalarımızın daha fazla üretim yapması, istihdama daha fazla alan açması içinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Hep birlikte el ele vererek, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek bu zor günleri atlatacağız. Yeşilyurt’umuzun sanayi kimliğini güçlendirmek içinde ne gerekiyorsa yapıyoruz.” diye konuştu.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ EKİPLERİ, CAFANA MAHALLESİNİN YOLLARINI GÜVENLİ HALE GETİRİYOR

“Cafana Mahallemiz Çok Güzel Hizmetlere Kavuşuyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Cafana Mahallemizin ulaşım alt yapısını güvenli, akıcı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşturmak adına yatırımlarımıza hız verdik.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Cafana Mahallesinde yol açma, genişletme ve sathi kaplama serim çalışmaları sürüyor.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Cafana mahallesine giden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mahalle Muhtarı Ayhan Yıldız ile birlikte Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personellerini ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

“Cafana Mahallemiz Çok Güzel Hizmetlere Kavuşuyor”

Yeşilyurt Belediyesinin bölgeyi çok güzel yatırımlarla buluşturduğunu ifade eden Cafana Mahalle Muhtarı Ayhan Yıldız, “ Öncelikle Görgü olan mahallemizin adının Cafana olarak değiştirilmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ve Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız sayesinde mahallemiz gerçekten çok güzel hizmetlere kavuştu, yatırımlar hâlen devam ediyor. Yapılan hizmetler sayesinde daha yaşanabilir ve güzel bir görüntüye kavuşan mahallemizde ki tüm yatırımlardan dolayı Mehmet Çınar Başkanımıza ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Cafana Mahallemiz Çok Güzel Hizmetlere Kavuşuyor”

Cafana Mahallesinin yollarını güvenli ve modern hale getirmek için hizmetlerin devam ettiğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz Cafana mahallemizin ulaşım ağını temiz, düzenli ve güvenli hale getirmek için yol düzenleme ve sathi kaplama çalışmalarını yaparken, bizlerde muhtarımızla birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Bilindiği üzere mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talebini dikkate alan Yeşilyurt Belediye Meclisimizin aldığı karar doğrultusunda Görgü Mahallemizin adı eski adı Cafana olarak değiştirilmişti. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Valimize ve Kaymakamımıza da teşekkür ediyorum.

“Cafana Mahallemiz Çok Güzel Hizmetlere Kavuşuyor”

Hemşehrilerimizin çok yoğun olarak kullandığı yollarımızın hem bakım ve tadilatlarını yapan hem de yeni açılan yolların son düzenlemelerini yapan ekiplerimiz, Cafana mahallemiz için büyük bir önem taşıyan bu yolumuzun da standartını yükseltmek için çok yoğun çalışıyorlar. Malatya’nın batı tarafında yer alan, verimli arazilerinin yanı sıra belediyemizin hizmetleri neticesinde hızla gelişen bu şirin ve güzel bölgemiz inşallah yeni yatırımlara daha cazip bir hüviyete kavuşacaktır. Mahallemize daha fazla yatırımın gelmesi içinde muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle sürekli koordine halindeyiz, taleplere göre yeni yatırımlarımıza şekil vereceğiz. Şu anda 5 km’ye yakın yolu tamamladık, bölgenin eksikliklerini planlı ve sistemli çalışarak teker teker gidereceğiz.

“Cafana Mahallemiz Çok Güzel Hizmetlere Kavuşuyor”

Ekiplerimize çalışmalar sırasında desteklerini esirgemeyen mahalle muhtarımıza ve mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Bizler hep birlikte el ele vererek, dayanışma içerisinde Yeşilyurt’umuzu geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyoruz. Yeşilyurt’un bütün yaşam alanlarını güvenli ve konforlu yollarla buluşturmak için 7/24 sahada olmaya devam edeceğiz. ” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ülke, ve, Kent, Ekonomisine, Olan, Katkılarınız, Takdire, Şayan,
Yorumlar
Haber Yazılımı