Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 14:13
 
Türkiye'nin en büyük aşireti Velioğullarından, MHP'li Ömer Ekici'ye tam destek
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'da bir milad...Velioğulları Milliyetçi Hareket Partisi'nin 2. sıra Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Ömer Ekici ile iftarda buluştu ve tam destek sözü verdi.
Siyaset Haberi
Türkiye'nin en büyük aşireti Velioğullarından, MHP'li Ömer Ekici'ye tam destek

Türkiye'nin en büyük aşireti Velioğullarından, MHP'li Ömer Ekici'ye tam destek
Türkiye'nin ve Malatya'nın en büyük aşiretlerinden birisi olan Velioğulları MHP'nin 2. sıra Milletvekilki adayı ve MYK Üyesi Ömer Ekici ile iftarda bir araya geldi.


Malatya'nın Öz Çağrı Mevlüd Salonunda düzenlenen iftar programına yoğun katılım oldu.
MHP'Lİ ÖMER EKİCİ "BİR MİLAD"


Velioğullarının iftarına katılan ve Velioğullarının bir ferdi olan MHP 2. Sıra Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Ömer Ekici"Ramazan'ın feyzi ve bereketi ile sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum.
Velioğulları ailesnin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum.
Bu anlamlı iftar buluşmamız bir milad olmuştur. Hepinizden Allah razı olsun"dedi.

HAKAN AYHAN"BİRLİK ZAMANI"
Velioğlu aşiretinden Hakan Ayhan ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik üzerinde durup "Velioğlu ailesi adına alınan kararı açıklama adına söz almış bulunuyorum.
Ailemizin bir ferdi olan Ömer Ekici'yi iftarımızdan ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu gün ailemizin bir ferdi olan MHP 2. Sıra Adayı Ömer Ekici Tüm Velioğlu ailesi olarak destekleme ve her şartta amcamız oğlunun yanında olduğumuzu aile olarak belirtmek istiyorum.saygı ve sevgilerimi sunuyorum"ifadelerini kullandı.
İftar programına yoğun katılım oldu. İftar sonrası çaylar yudumlanıp günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi ve dahra sonra ise MHP Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Ömer Ekici, Velioğlu ailesinin bu onur verici birliktelik ve destek kararının kendisine güç verdiğini aile adına milat olacak bu kararı ömür boyu şeref madalyam olarak taşıyacağımı bundan sonrada bu tür kararlarla aile fertlerinin daha itibarlı mevkilere adım atmasının önünü açarak cesaret vereceğini ifade ederek aile büyüklerine teşekkür ederek şükranlarını ifade etti.

Malatya'da ve Türkiye'nin dört bir yanında çalışan Velioğulları aşireti bugüne kadar bir çok Milletvekili çıkartareak Türkiye Büyük Millet Meclisine yolladı.
Malatya'dan Kars'a, Rize'den Konya'ya,İstanbul'dan Edirne'ye Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan Velioğlulları tarihte devlet savunmasından da etkin rol aldılar.


Erzurum ve Sivas kongerelerinde yer alan Velioğulları aşireti Kahramanmaraş ve Gaziantep'in savunmasında da en ön cephede yer almışlardı.


Velioğulları aşireti Osmanlı döneminde de birinci derece Mecidiye nişanı ile taltif edilen bir aile.

Velioğulları Aşiretinden Ekici’ye Tam Destek

MHP 2. Sıra Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Ömer Ekici'nin yanı sıra iftara MHP Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya, bir çok partili, STK Temsiklcisi, gazeteci Ali Aladağ ve kalabalık bir topluluk katıldı. İftar yapılan salon doldu huşu içinde iftarlar açıldı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye'nin, en, büyük, aşireti, Velioğullarından,, MHP'li, Ömer, Ekici'ye, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı