Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 02:28
 
Turgut Özal Üniversitesi’nin kuruluşunun 1. Yıldönümünde iftarda buluşuldu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin 1. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Battalgazi Tarım Kampüsünde iftar programı düzenlendi.
Gündem Haberi
Turgut Özal Üniversitesi’nin kuruluşunun 1. Yıldönümünde iftarda buluşuldu

Turgut Özal Üniversitesi’nin kuruluşunun;

1. Yıldönümünde iftarda buluşuldu...


İftar Programına Rektör Prof.Dr.Aysun Bay Karabulut'un davetiyle; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katılım sağladı.
Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun  Bay Karabulut, misafirlere çiçek dağıtarak karşıladı ve konuşmasında şunları söyledi:


“Cumhurbaşkanımız  sayın Recep Tayyip Erdoğan’'ın oluruyla kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitemiz, kuruluşunun 1. yıl dönümü kapsamında Tarım Kampüsümüzde iftar programı düzenledik. Çok kısa bir zamanda Üniversitemiz önemli bir mesafe katetmiştir.


Merhum 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın adının yaşatıldığı, şehrimizde ve bölgemizde marka bir Üniversite olma idealiyle cıkmış olduğumuz bu yolda hedeflerimize her gün daha da yaklaşıyoruz.
Bilim, emek, özveri ve kalite ile yükselen Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yerini alabilmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.


Toplumla iç içe olan bir Üniversite vizyonu ile hareket eden bir şehir Üniversitesiyiz. Bilimin üretime, istihdama, teknolojiye dönüşmesi gerektiğine inanan bir anlayışımız var.
Bu vesileyle Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Sn Cumhurbaşkanımıza, Şehrimizin kıymetli Belediye Başkanlarına, Milletvekillerine, STK temsilcilerine, akademik ve idari personelimize ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Turgut, Özal, Üniversitesi’nin, kuruluşunun, 1., Yıldönümünde, iftarda, buluşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı