Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 17:08
 
TSO Başkanı Sadıkoğlu Malatya’da ki ihracat göğsümüzü kabartıyor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile yönetimi, bugün Özbekistan’da gelen iş dünyasının heyetini ağırladı.
Ekonomi Haberi
TSO Başkanı Sadıkoğlu Malatya’da ki ihracat göğsümüzü kabartıyor

TİCARET VE SANAYİ ODASI ÖZBEKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI


Özbekistan Enerji Verimlilik Daire Başkanlığı ekibi ve Özbekistanlı İş adamları Malatya Ticaret Sanayi Odasını ziyaret etti. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile görüşen heyet Malatya ile yaptıkları ihracatın öneminden bahsetti.
Özbekistan Enerji Verimlilik Daire Başkanlığı Genel Müdürü Muratov Daniyor, Genel Müdür Yardımcısı Dehirov Nadir ve Sertifika Baş Mühendisi Hikmatov Zafar’ın gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Ticaret ve Sanyi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu “Malatya’daki firmaların ihracat rakamları göğsümüzü kabartıyor” dedi.

TSO Başkanı Sadıkoğlu Malatya’da ki ihracat göğsümüzü kabartıyor...

Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulunun da katıldığı ziyarette heyet ile sanayileşme adına görüşen Sadıkoğlu “Malatya’da 420 fabrika üretimde ve 25 bin çalışan var. Bu rakamların üstüne çıkmayı hedefleyerek sanayide büyüyen bir bölge olmak için çalışıyoruz.

Köklü, sanayileşmeyi iyi bilen firmaların olması Malatya’nın ihracat rakamlarını da etkiliyor. Özbekistan ile aramızda kurulan ticari bağ ve iş adamlarının üst düzey ticaret yamaları için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız ve kapılarımız Özbekistan’a daima açık.” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: TSO, Başkanı, Sadıkoğlu, Malatya’da, ki, ihracat, göğsümüzü, kabartıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı