Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 17:32
 
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Malatya'da
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,Malatya'da. Bakan Pekcan "Malatya'da Valimiz Aydın Baruş’tan 24 Ocak’tan bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık."dedi
Ekonomi Haberi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Malatya'da

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan;

Resim

Malatya'da...

Resim

Ticaret Bakanı Pekcan, "Malatya'daki esnafımız eğer talep ederlerse 50 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecekler ve bunu ister TESKOMB ister Halk Bankası üzerinden alabilecekler." dedi. Bakan Pekcan'a önceki Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletvekili Öznur Çalık, Milletvekili Ahmet Çakır, Vali Aydın Baruş, Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti il başkanı İhsan Koca, Belediye başkanları, Esnaf ve Ticaret Kuruluşlarının Genel Başkanları, Oda ve Borsa Başkanları da eşlik etti.

Resim

Bakan Pekcan'ın katılımıyla Malatya Valilğinden depremle ilglili iştişare toplantısı yapıldı. 

BAKAN PEKCAN “YÜREĞİMİZDE HİSSETTİK”

Resim

Malatya'da halkı ve esnafları dolaşan Bakan Pekcan 24 Ocak'ta meydana gelen depremde  acı can kayıplarının olduğunu, millet olarak bunu yüreklerinde htiklerini, ifade etti.

Resim

Bakan Pekcan, “Deprem yitirdiğimiz canlarımız, Van'da çığ felaketinde hayatını kaybedenlerimiz, İdlib’de şehitlerimiz ve uçak kazasında yaşamını yitirenler. Hepsine Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.”dedi ve ardından şunları ekledi “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Devlet ve hükümet olarak bütün Elazığ ve Malatyalı vatandaşlarla beraber olduk.

Resim

Dayanışma içinde, bugüne kadar nasıl bir güç ve el birliği yaptıysak milletçe bundan sonra da hep beraber yapacağız."

Resim

Bakan Pekcan, Malatya Kriz Merkezi’ni ziyareti sonrasında, Esnaf Odasınıi Ticret ve Sanayi Odasını da ziyaret edip toplantılara katıldı.

Resim

Bakan Pekcan Malatya’da 18.00’de ayrılacak.

BAKAN PEKCAN NE DEDİ?

Resim

"Malatya'da ve Elazığ'da depremden hasar, zarar görmüş olan esnafımızın kredi borçlarını bir yıl süreyle hem ana parasını hem faizini Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) ödeyecek.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Hanbey Dündar dahil, ayakta duran insanlar

Yani ötelemek değil, bir yıllık kredi ana borcunu ve faizini üstleniyoruz. Bunun dışında ikinci bir çalışma daha yaptık.

Resim

Bütün esnaflara nasıl yardımcı olabiliriz diye. Hem Elazığ hem de Malatya'daki esnafımız, talep ederlerse 50 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecekler ve bunu ister TESKOMB ister Halk Bankası üzerinden alabilecekler. Pazartesi gününden itibaren de başvurularını yapıp, kredilerini kullanabilirler."

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ticaret, Bakanı, Ruhsar, Pekcan, Malatya'da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı