Sanatçı Ali Kınık’ın annesi; Elif Kınık son yolculuğuna uğurlandı
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 19:53
 
Sanatçı Ali Kınık’ın annesi; Elif Kınık son yolculuğuna uğurlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber…: Malatyalı sevilen sanatçı Ali Kınık’ın dün vefat eden annesi Elif Kınık son yolculuğuna uğurlandı...Cenaze törenine kalabalık bir topluluk katıldı.
Yaşam Haberi
Sanatçı Ali Kınık’ın annesi; Elif Kınık son yolculuğuna uğurlandı

Sanatçı Ali Kınık’ın annesi;

Elif Kınık son yolculuğuna uğurlandı...

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Aşağı Örüçkü Mahallesin de Şeyh Ali Kara, Külliyesin de ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Elif Kınık toprağa verild.

Resim

Türbede ise Mevlidi okutuldu.

Resim

Sanatçı Ali Kınık’ın annesinin Cenaze törenine Malatya Büyükşehir belediye başkan Vekili Mehmet Çolak, Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, MHP’mim MYK Üyeleri Ömer Ekici, Eyüp Gönültaş, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, MHP ve Ülkü Ocağı Yöneticileri, MHP Yeşilyurt ilçe başkanı Süleyman Emre, MHP Battalgazi ilçe başkanı İlhan İlhan, MHP Akçadağ ilçe başkanı Kenan Güde, Mezarlıklar Müdürü Osman Gönültaş, ST temsilcileri, Siyasiler, Sanatçıların yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında gelenler aile yakınları ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Resim

Arif Aslan “Elif teyzemize son görevimizi yaptık. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun”dedi.

Resim

Ali Kınık, annesinin vefatı nedeniyle acılı günlerinde kendileriniz yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

Resim

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANI MESUT SAMANLI’DAN TAZİYE MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Malatyalı Ünlü Sanatçı Ali Kınık’ın vefat eden annesi için bir taziye mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda; “Bu elim kaybımızın ardından başta Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçımız ve aynı zamanda hemşehrimiz olan Ali Kınık ve aile efradına olmak üzere; tüm sevenlerine ve Malatyalı hemşehrilerimize baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, ardında kalan gözü yaşlı sevenlerine dayanma gücü ve sabrı diliyorum.” diyen Başkan Samanlı’nın mesajının devamı şöyle;

DAYANMA GÜCÜ VE SABIR DİLİYORUM

“Bugün ebediyete irtihal eden kıymetli büyüğümüz Elif Kınık annemizin cenazesine katıldık.

Ebediyete yaptığı amansız göçü ile bizleri derin bir kedere boğan kıymetli büyüğümüzü; Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım ve Genel Başkan Yardımcıları’nın da katıldığı bir namaz ile ebediyete uğurladık. Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, MHP MYK Üyeleri Eyüp Gönültaş ve Ömer Ekici; Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Reha Talha Aygen, Ülkü Ocakları Isparta İl Başkanı Furkan Tamer, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Türk Eğitim-Sen Malatya İl Başkanı Fevzi Şahin, Türkav Malatya İl Başkanı Muhsin Yiğit, MHP Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Başkanları, MHP Malatya Eski İl Başkanı Arif Yıldız ve adını zikredemediğimiz daha çok sayıda vatandaşımız ile namazında saf tuttuk.

Bu elim kaybımızın ardından; başta Ülkü Ocakları Genel Merkez sanatçımız ve aynı zamanda hemşehrimiz olan Ali Kınık ve aile efradı olmak üzere; tüm sevenlerine ve Malatyalı hemşehrilerimize baş sağlığı dileklerimi iletiyor, ardında kalan gözü yaşlı sevenlerine dayanma gücü ve sabrı diliyorum.

Bu dünyadaki görevini tamamlamış, ebedi istirahatgahına dualarla teslim edilmiş annemiz için tek dileğimiz; firdevs cennetinde peygamberlere komşu olmasıdır.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sanatçı, Ali, Kınık’ın, annesi;, Elif, Kınık, son, yolculuğuna, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı