Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 00:05
 
Sağlıkta Gurur abidesi; Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre’den yine bir ilk
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre Nakli ve Aferez Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt ilklere imza atmaya devam ediyor.
Sağlık Haberi
Sağlıkta Gurur abidesi; Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre’den yine bir ilk

Sağlıkta Gurur abidesi;

Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre’den yine bir ilk...

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre Nakli ve Aferez Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, “Covid-19 salgınında Çin’den sonra ilk defa Malatya’da kullanılmaya başlanan İmmun plazma tedavisinin sonuçlarını yayınlandık. Emeği geçen herkese teşekkürler. Buna göre 26 hastanın 20 tanesi iyileşti.

Ex olan hastalar yaşlı ve lenfosit sayısı düşük olan hastalardı. Sonuç: İmmun plazma tedavisinin solunum cihazına bağlanmadan kullanılmasını öneriyoruz. “dedi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre Nakli ve Aferez Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, sağlıkta gurur abidesi oldu.

Prof.Dr. Erkut , İmmun plazma tedavisinin, Sağlık Bakanlığı Covid-19 tedavisi protokolüne girmesi gerektiğini dile getirdi ve Hematologların bu salgın kontrolünde daha etkin bir rol oynaması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sağlıkta, Gurur, abidesi;, Turgut, Özal, Tıp, Merkezi, Kök, Hücre’den, yine, bir, ilk,
Yorumlar
Haber Yazılımı