Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 23:49
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu; Güvenlik Görevlisi hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber...: Bugün Türkiye'de 21 vatandaşımız hayatını kaybetti...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsten hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Murat Çidam için paylaşım yaptı.
Sağlık Haberi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu; Güvenlik Görevlisi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu;

Güvenlik Görevlisi hayatını kaybetti...

Türkiye'de bugün Koronavirüs'ten 21 vatandaşımız hayatınıkaybetti...

SAĞLIN BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN PAYLAŞIMLAR…:

SIFIR YENİ VAKA…

Resim

“Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım: Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim.”

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MURAT ÇİDAM 1974, İstanbul doğumlu. Bayrampaşa Ticaret Lisesini bitirdi. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet veriyordu. 1 çocuk babasıydı. COVID-19 tanısı konduktan sonra 17 gün yaşadı. Sükûnetiyle tanınırdı. Mücadelesi için

21 VATANDAŞIMIZ ÖLDÜ…

Test sayımız, tarama amaçlılar dâhil, 54.000’in üzerinde. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur."

Resim

Bugün 24 vatandaşımız hayatını kaybetti;

2’nci dalga beklemiyoruz...

Sağlık Bakanı Koca daha sonra açıklamasında şu uyarıda bulundu: "Tedbirlere uymadığımız takdirde normalleşmeye başlayan her alan risk alanı haline gelecektir. Bu dönem risk daha çok hastalığı belirtisiz şekilde yaşayanlar üzerinden gerçekleşecektir.”

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “24 VTAMDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ…”

1 ay önce bugün 1.424 olan yoğun bakım hasta sayımız 57 oranında, 766 olan entübe hasta sayımız 66, günlük vaka sayımızsa 48 oranında azaldı. 52 bini aşkın testin sonucuna göre, bugün yeni vaka sayımız 867. TEDBİRLERLE BU DÜŞÜŞÜ DAHA DA HIZLANDIRALIM.

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sağlık, Bakanı, Fahrettin, Koca, duyurdu;, Güvenlik, Görevlisi, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı