Haber Detayı
21 Kasım 2013 - Perşembe 16:31
 
Prof.Dr. İbrahim Gezer iddialı
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, basının önemine vurgu yaparak, “ basın şehrimizin dışa dönük aynası, kamu adına hizmet eden, toplumun gözü, kulağıdır. Toplumun doğru haber alması adına önemli bir misyon yüklenmiş kurumlardır” dedi.
Siyaset Haberi
Prof.Dr. İbrahim Gezer iddialı

Gezer, göreve geldiğinde basını güçlendirmek için gereken desteği sağlayacağını, basın kuruluşlarının kamu adına daha etkin görev yapması adına çalışmalar yürüteceğini söyledi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’yı 81 il ile karşılaştırdığımızda, ne yazık ki ülkemizin son yıllarda yakaladığı kalkınma ve gelişme trendini aynı oranda yakalayamamıştır. Şehrimizin merkez ve ilçeler arasında gelişmiş farklılığı oldukça fazladır. 13 ilçemizin 10 tanesi Ortalama 900 ilçe arasında en az gelişmiş 300 ilçe arasında yer almaktadır.

Yapılan araştırmalara göre 2003 ile 2010 arasında Malatya, diğer illere kıyasla en fazla geriye giden 13 ilden birisidir” ifadelerini kullandı.

Amacımız insanı yaşat ki Devlet yaşasın yaklaşımından hareketle insan odaklı, değer eksenli, şeffaf ve katılımcı bir yaklaşımla şehrimizi ileriye taşımak. İnşallah beş yıla on beş yıllı bir hizmeti sığdırmaya çalışacağız dedi.

Malatya’nın sorunlarına birinci dereceden sahip çıkılacak, her alanda bütüncül bir gelişme sergilenecektir. Örneğin artık kayısının bir sahibi olacaktır ve yine bizim yönetimimizin bulunduğu Büyükşehir belediyesinde 81 il arasında kendi ölçeğinde beş yılda en fazla mesafe alan şehir olacaktır ifadelerini kullandı.

Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Prof.Dr. İbrahim Gezer, Gazeteci Ali Aladağ'la 

5 yılda 15 yıllık hizmet

AK Parti Malatya Büyüksehir Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Gezer, 10 bin yıllık Malatya'nın, bölgesinin lokomotif gücü olacağını belirti. Gezer, bunun kapsamlı çalışmalarla 5 yıla 15 yıllık hizmet sığdırılarak mümkün olacağını ifade etti.

AK Parti Malatya Büyüksehir Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Ibrahim Gezer, Malatya'nın bütüncül bir kalkınma programıyla bölgesinin sürükleyici aktörü, cazibe merkezi ve lokomotif gücü olacağını söyledi. Gezer, bunun ancak yürütülecek kapsamlı programlarla ve 5 yıla 15 yıllık hizmet sığdırılarak mümkün olacağını, kendilerinin ise bunu hedef edindiklerini ifade etti. Malatya'nın, yaklaşık 10 bin yıllık bir tarihe

yaslanan, 2 bin yıldır kendi adıyla var olan, Türkiye ve dünyanın ortak mirasına önemli değerler katmış bir

şehir olduğunu dile getiren Gezer, 'İlimiz potansiyel ve sahip olduğu kaynaklar itibariyle ülke ortalamasının

üzerinde bir il olmasına rağmen sosyoekonomik gelişmişlik açısından maalesef ortalamanın altında

bir şehirdir. Yeni dönemle birlikte gelecek kadrolar şehrimizi yeniden yapılandıracaklardır.' dedi.

BÜTÜNCÜL KALKINMA YAKLAŞIMI

Malatya'nın hede erini ancak fiziki, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi kalkınma boyutlarının birlikte içerdiği bütüncül bir yerel kalkınma yaklaşımıyla yakalayabileceğini ifade eden İbrahim Gezer, kendilerine görev verilmesi ve seçilmesi halinde 2023 hede erine ulaşılabilmesi için her alanda yoğun bir çalışma

süreci başlatacaklarını dile getirdi.

Prof. Dr. Ibrahim Gezer, Fırat Kalkınma Ajansı Başkanlığı ve BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında

başında bulunduğu bir ekiple birlikte Malatya'nın sorunlarına yönelik 14 araştırma raporu, onlarca çalıştay

ve forum, çok sayıda sempozyum, panel ve konferans gerçekleştirdiklerini, Malatya'nın sorunlarını yakından

bildiklerini ve bundan sonra neler yapılması gerektiğine dair bir yol haritasına sahip olduklarını ifade etti.

14 PROGRAMLI HAZIRLIK

14 büyükşehir dönüşüm programı ve 50'yi aşkın proje geliştirdiklerini dile getiren Gezer, programlardan bazılarını şöyle sıraladı:

Bütüncül ve Vizyoner Yerel Kalkınma Programı.

Malatya Bilgi Toplumu Stratejisi ve Uyum Programı.

Güçlü Mali Yapı ve Etkin Kaynak Geliştirme Programı.

Yerli Kaynaklara Dayalı Enerji Üretim Programı.

Nitelikli İnsan Gücü İçin Çekim Merkezi Programı.

Rekabetçilik ve Sosyal Uyumu Geliştiren Kentsel Dönüşüm Programı.

Sosyal İçerme, İşsizlik ve Yoksullukla Mücadele Programı(yeni şafak)

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, Büyükşehir, Belediye, Başkan, aday, adayı, Prof, Dr, İbrahim, Gezer,
Yorumlar
Haber Yazılımı