Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 16:11
 
Özcan ANAP Binasında indirilen; Özal’ın Resmini Gazeteciler Cemiyetine astık
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel Haber… Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan MGC’ni ziyaret etti. Başkan Özcan “ANAP Binasında indirilen Özal’ın Resmini Gazeteciler Cemiyetine astık”dedi.
Gündem Haberi
Özcan ANAP Binasında indirilen; Özal’ın Resmini Gazeteciler Cemiyetine astık

Ramazan Özcan ANAP Binasında indirilen;

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Hakan Karaduman, Vahap Güner ve Ali Aladağ dahil, iç mekan

Özal’ın Resmini Gazeteciler Cemiyetine astık...

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, ANAP-DYP birleşmesi sonrasındasın da ANAP İl Binasında rahmetli Turgut Özal’ın resminin DYP’li İl Başkanı tarafından indirildiğini ve buna karşı istifa ederek indirilen resmi Malatya Gazeteciler Cemiyetine getirerek baş köşeye astığını açıkladı.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Hakan Karaduman, Eyüp Gönültaş, Vahap Güner ve Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Vefat eden Gazeteci Haydar Karaduman için Malatya Gazeteciler Cemiyetine başsağlığı ziyaretinde bulunan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan Cemiyet yöneticileri tarafından karşılandı. MGC Başkanı Vahap Güner, Başkan Ramazan Özcan’ın ANAP-DYP Birlesşmesi sırasında ve sonrasında ANAP Binasından indirilen rahmetli Turgut Özal’ın resminin Malatya Gazeteciler Cemiyetine getirerek Başkan Haydar Karaduman’a teslim ettiğini belirterek “Sayın Başkan Özal’a sahip çıksa çıksa Gazeteciler Cemiyeti sahip çıkar diyerek o indirilen resmi Cemiyetimize getirdi ve baş köşede o günden beri burada asılıdır. O bir duruş sergiledi, uzun süredir gönül bağımız var ziyareti için teşekkür ediyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Ali Aladağ dahil, masa ve iç mekan
Rahmetli Turgut Özal’ın resminin satın aldığı ANAP Binasından DYP’liler tarafından indirilmesi olayına açıklık getiren Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan “Birleşme sırasında ben Genel İdare Kurulu üyesiydim. İl Binamızda Rahmetli Özal’ın resmi indirilerek DYP’li liderlerin resminin asıldığını görünce tepki gösterdim. Özal’ın resminin yerine asılmasını istedim, Malatya’da bunu yapamazsınız dedim, olmaz dediler. Genel İdare Kurulu toplantısında dile getirdim Hüsamettin Cindoruk’ta Genel Merkez de Özal’ın resmini indirmiş. Toplantıda söz aldım Özal düşmanlığının anlamı nedir diye sordum, Özal’ın resminin tüm il binalarına asılması için talimat yazılmasını istedim ona da karşı çıktılar. Gerekçelerimi de açıklayarak Özal düşmanlığı yapıldığı için istifa ettim, Malatya’ya gelerek indirilen ve depoya konulan 2 adet Özal resmini aldım birini evime diğerini de Cemiyete getirerek Haydar Karaduman’a teslim ettim. Bugün hala o resim Cemiyette baş köşede asılı duruyor, ama o resmi indirenler ise o yanlışlarıyla vicdan azabı çekiyorlar” diye konuştu.


Malatya’nın duayen gazetecisi Haydar Karaduman’ın izinden gidecek Vahap Güner Başkanlığındaki MGC yönetimine başarılar dileyen Özcan, her saman Cemiyetin yanında olduklarını belirterek kayısı hediye etti.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Yılmaz Yaşar

İbrahim Yoldaş

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Özcan, ANAP, Binasında, indirilen;, Özal’ın, Resmini, Gazeteciler, Cemiyetine, astık,
Yorumlar
Haber Yazılımı