Oral Çelik son olayları değerlendirdi; dünya her yerinde Türk beklenendir
Haber
11 Ağustos 2020 - Salı 20:42
 
Oral Çelik son olayları değerlendirdi; dünya her yerinde Türk beklenendir
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… . Sıcak haber… Son dönem dünya’da yaşanan gelişmeleri değerlendiren Oral Çelik “Dünyanın her yerinde Türk beklenendir.” dedi.
Dünya Haberi
Oral Çelik son olayları değerlendirdi; dünya her yerinde Türk beklenendir

Oral Çelik son olayları değerlendirdi;

Dünya her yerinde Türk beklenendir...

Eski Türkiye ve eski Dünya’nın olmadığına işaret eden Oral Çelik, Malatya Olay’da Ali Aladağ’a yaptığı açıklamada “Türkiye’nin ayağa kalkması ile birlikte Dünya’nın her yerinde yaşayan mazlumlar Türk’ü beklemeye başladı. Yeni dünya düzeni artık şekilleniyor. Gelişmeler bunun göstergesi. Artık Eskidünya yok, eski Türkiye yoktur” ifade etti.

Dünya’da yeni gelişmelere işaret eden  Oral Çelik sözlerini şöyle sürdürdü “Türkiye’miz üzerine çok oyunlar tertiplendi. Dış mihraklar ve içte ki onların maşaları hainler. Artık oyunları bir bir başlarına çarpıyoruz.

Oral Çelik son olayları değerlendiri; dünya her yerinde Türk beklenendir

Türkiye güçlendikçe çıldıran ülkeler var. Varsın onlar çıldırsın kudursun…Türkiye kadim ve muhteşem geçmişe medeniyete sahip. Ya onlar hikaye.

Dünya’nın dört bir yanında Türk beklenendir. Özlenendir. Bakın Koronavirüslü dönemde ayakta tek kalan ülke Türkiye oldu. Dünyanın dört bir yanına yardım gitti. Bunlar ülkenin gücünü gösteriyor.”

“Artık çok dikkatli olmamız gerek.” diyen Oral Çelik “Kıbrıs’ta, Libya’da  Suriye’de, Irak’ta, ne işiniz var-ne işimiz var diyenlere tek sözüm. Türkiye olması gereken yerde.

Azerbaycan kardeşimiz…2 devlet 1 Millet… Yemen bizi bekliyor..Fizan’da sesler geliyor…Birleşik Arap Emirlikleri, Arabistan ve Mısır gibi ülkeler de beklesin…Sıra onlara da gelecek. Oranın da halkları bizlerle yönetenlerin de ne oldukları zaten ortada.

Mısır, Sudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri bunlar piyon…ABD ve yavrusu AB, Rusya’sı, Çin’i…Tepe taklak gitmeye başladılar.

Oral Çelik son olayları değerlendiri; dünya her yerinde Türk beklenendir

Türk Milleti 83 milyon tek yumruk olsun…Ve diyorum ki Türkiye sadece Türkiye’de ibaret değil. Dünya mazlumları bizi çağırıyor bekliyor. Türk beklenendir…Türk özlenen dir…Türk davet edilen çağrılandır.”

Oral Çelik sözlerini şöyle noktaladı.

“Türk olmak zordur

Türk olmamak çok daha zordur

Çünkü Türk’ün karşısında olmak  en zorudur…. Türk dünyasını coğrafyası ve onların dostlarını bayramda selamlıyorum.

Dünya şunu çok iyi görmeye başladı. Eski Türkiye yok. Bekleyip görelim. Türkün her bir ferdi bayraktır.Kardeştir ve dünya mazlumlarının umududur. Ayasofya niye açıldı diyenlere de tek sözüm. Kesin sesinizi size mi soracaktık. Üzülen üzülsün. Ayasofya camisi diyeceksiniz.”

Oral Çelik son olayları değerlendiri; dünya her yerinde Türk beklenendir

Kurban Bayramınızı Tebrik Eder İslam Alemine Hayırlara Vesile Olmasını Niyaz Ederim.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Oral, Çelik, son, olayları, değerlendirdi;, dünya, her, yerinde, Türk, beklenendir,
Yorumlar
Haber Yazılımı