Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 18:14
 
Muhtar Erdal Dönmez; Çivril Mahallesinin kaderi değişecek
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi bölgesinin 318 ha’lık alanda kurulması noktasında yapılan çalışma halk arasında heyecana yol açtı.
Ekonomi Haberi
Muhtar Erdal Dönmez; Çivril Mahallesinin kaderi değişecek

Muhtar Erdal Dönmez;

Görüntünün olası içeriği: Erdal Dönmez, ayakta, açık hava ve doğa

Çivril Mahallesinin kaderi değişecek...
Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Çivril Mahallesi Muhtarı Erdal Dönmez “Tarıma Dayalı İhtisa Besi Organize Sanayi Bölgesi bizde heyecana yol açt” dedi.
Çivril Muhtarı Erdal Dönmez proje hayata geçmesi ile birlikte “Mahallemizde hayvan besi sanayi, seracılık ve en önemlisi de Tarıma dayalı Meslek Yüksek Okulunuz kazanmış olacağız.
Mahallemizin, Yazıhan’ın kaderi değişecek.”ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: yiyecek
Yazıhan Mısırdere Mahallesinde yapılması planlanan hayvancılık OSB için Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım Hayvancılık Daire Başkanlığı Kredi İzleme ve Değerlendirme Çalışma Grubu tarafından projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulunuldu. Şube Müdürü Aylin İnan Başkanlığındaki heyet ile yapılan incelemeye, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Taneli, İlçe Tarım Müdürü, hayvan yetiştiricileri katıldı. 
Heyet tarafından hazırlanacak fizibilite raporu Kalkınma Bakanlığa sunulduktan sonra cumhurbaşkanının onayına takdim edilecek.

Yazıhan Hayvancılık OSB İçin İnceleme Yapıldı
Proje hayata geçirilirse 142 işletmede 15 bin 200 baş hayvan kapasiteli olacak. Proje Malatya il merkezine 35 km, Yazıhan ilçesine 10 km. Malatya-Sivas Karayolu’na yaklaşık 17 km mesafede yer alacak.
TDİOSB Kuzeyindeki Mısırdere Mahallesine 3 km. kuzeybatısındaki Çivril Mahallesine 4 km, güneydoğusundaki Yenitohma Mahallesine 2 km ve doğusundaki Tornalar Mezrasina 1,2 km uzaklıkta. 

Görüntünün olası içeriği: Erdal Dönmez, ayakta, açık hava, doğa ve su
Malatya Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi bölgesinin 318 ha’lık alanda kurulması planlanıyor. Muhtar Erdal Dönmez, Başkan Nevzat Öztürk ve emeği gecenlere teşekkür ettiğini de açıkladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Muhtar, Erdal, Dönmez;, Çivril, Mahallesinin, kaderi, değişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı