MTÜ’de bir ilk; Rektör Karabulut İletişim Başkanımız Altun'a teşekkürümüz var
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 19:23
 
MTÜ’de bir ilk; Rektör Karabulut İletişim Başkanımız Altun'a teşekkürümüz var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…: Malatya Turgut Özal Üniversitesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı himayelerinde I. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu sona erdi.
Sanat Haberi
MTÜ’de bir ilk;  Rektör Karabulut İletişim Başkanımız Altun'a teşekkürümüz var

MTÜ’de bir ilk; Rektör Karabulut-

İletişim Başkanımız Altun'a teşekkürümüz var...

Malatya Turgut Özal Üniversitesi kampüs sahasında 1 Haziran’da  gerçekleştirilen açılış töreni sonrasında Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut atölyeyi ziyaret ederek sanatçılar ile bir araya gelmişti.

Sempozyum dün sona erdi. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, gazetecilerin de katılımı ile sempozyumda ortaya çıkan eserleri dolaşıp bilgi aldı.

Açıklama yok.

Rektör Karabulut “Sanatçılarımızın işlediği taş heykeller şehrimizin tarihi dokusuna yeni bir görüntü katacak, geçmiş ile bugün arasında sanatsal ve kültürel bir bağ oluşturacaktır. Bu da kültürel değerlerin öğrenilmesi yönünde gençlere yeni ufuklar açacaktır.”dedi.

Açıklama yok.

TC CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞINA TEŞEKKÜR…:

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, sempozyuma en büyük katkıyı sunan TC. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof.Dr. Fahrettin Altun’a teşekkür edip “Sayın başkanımıza Malatya adına Üniversitemiz adına 1’de plaketimiz olacak. Var olsunlar güzel bir çalışma ortaya çıktı” dedi.

BİR ÇOK ESER VE TURGUT ÖZAL…:

Sempozyum da bir çok eser ortaya çı8ktı. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, çalışması başta olmak üzere diğer eserler görünler de tam not aldı.

ORTAYA ÇIKAN ESERLER HAYLİ BEĞENİLDİ…:

Açıklama yok.

Beğenilen eserler şehrin bazı noktaların da sergilenecek.

MTÜ’DEN DE AÇIKLAMA…:

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sempozyumla ilgili açıklaması şöyle:

Resim

“Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen; Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un Onursal Başkanlığını, Dekan Prof. Dr. Mustafa Alican’ın Başkanlığını ve Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Döndü Tülay Özkul’un Küratörlüğünü gerçekleştirdiği “I. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu” açılışı 1 Haziran tarihinde yapılmıştı.

Açıklama yok.

Açılış törenine Rektör Aysun Bay Karabulut’un yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, Malatya İtfaiye Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’nun da katılım sağladığı uluslararası sempozyum kapsamında ulusal ve uluslararası düzeyde 10 farklı sanatçı 1 ay boyunca üniversitemizin Battalgazi kampüsünde heykel çalışması gerçekleştirmiştir. Sempozyum kapsamında yapılan eserler, yapım sürecinin sonunda üniversitemizin Battalgazi kampüsünün muhtelif yerlerinde sergilenerek bir açık hava müzesi oluşturacaktır. 

Açıklama yok.

Başta Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. D. Tülay Özkul olmak üzere sempozyumumuza katılım sağlayan Ali Cheraghi, Behnam A. Moghanlou, İvane Tsıskadze, Majid Haghıghı, Meysem Samsun, Mustafa Bulat, Naci Edi, Nesrin Karacan, Serap Bulat, Ziya Kazan, Ahmet Özkul, Ahmet İşçioğlu, Cenan Aktaş’a kıymetli katılımlarından ötürü teşekkür ederiz.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MTÜ’de, bir, ilk;, , Rektör, Karabulut, İletişim, Başkanımız, Altun'a, teşekkürümüz, var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı