Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 17:54
 
Milletce Ramazan Bayramına Kavuşmanın Huzurunu Yaşıyoruz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya’da da bayram kutlamaları başladı. Bugün Malatya'da ziyaretler yapıldı, mezarlıklar şehitlikler ziyaret edildi. Huzurevinde, çocuk yuvasında da bayramlaşmalar yapıldı. Şehitlik ve mezarlıklarda duygulu anlar vardı.
Kültür Haberi
Milletce Ramazan Bayramına Kavuşmanın Huzurunu Yaşıyoruz

Milletce Ramazan Bayramına Kavuşmanın Huzurunu Yaşıyoruz

Kur-an Ayı Ramazan’ın rahmet ve merhametini yaşayarak ulaştığımız Ramazan Bayramını idrak ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla kutluyoruz.

İnsanların birbirine yakınlaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanmasına vesile olan Ramazan Bayramını Malatyalılar olarak yağmurla karşıladık.

BAYRAM TEDBİRLERİ…
Ramazan Bayramı nedeniyle Valilik, Belediye, Emniyet, Jandarma, Sağlık, Fırat Elektirik çeşitli tedbirler aldı.
Halkın huzur ve güven içerisinde Ramazan Bayramını geçirmesi için tedbirler 24 saat uygulanacak.Milletce Ramazan Bayramına Kavuşmanın Huzurunu Yaşıyoruz
Kur-an Ayı Ramazan’ın rahmet ve merhametini yaşayarak milletce ulaştığımızın Ramazan Bayramının coşkusu yaşanıyor.


BAYRAM NAMAZI 05.46’DA…
Malatya’nın Akçadağ, Arapkir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Merkez, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt  ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:46'da bayram namazını kılacak.

BAYRAMI COŞKUSU...
İnsanların birbirine yakınlaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için vesile olan Ramazan Bayramı 15-18 Haziran tarihlerinde kutlanıyor.
OTOBÜSLER ÜÇRETSİZ…
Malatya Büyükşehir belediyesi MOTAŞ otobüsleri bayram süresince üçretsiz. 
BAKAN TÜFENKCİ ŞEHİTLİKTE…
Bayram dolayısıyla Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakan Tüfenkci şehitliğide ziyaret etti.


MALATYA OLAY’IN BAYRAM MESAJI:
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabül olsun , sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız Kutlu Olsun.”

BAYRAM MESAJLARI...:

Malatya Valisi Ali Kaban’ın Bayram meajı:

“Saygıdeğer Malatyalılar,

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu en sıcak şekilde htiğimiz, maneviyat ikliminden esintilerin kuşattığı bir Ramazan Ayı’nı daha huzur içerisinde idrak ederek bayramı karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

MALATYA VALİSİ ALİ KABAN’IN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

Bayramlar, milli ve manevi değerlerimizi bütün lezzetiyle tattığımız, kırgınlık ve küskünlüğü bir kenara bırakarak coşkuyla kucaklaştığımız müstesna günlerdir. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek, hepimizin ortak hedefi olmalıdır.

Hassaten fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız, kapısı günlerdir çalınmamış hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimiz ihmal edilmemeli, kapıları çalınmalı, kendileriyle hemhâl olunmalıdır. Bayramlarımızın toplumsal barışı tesis etmenin en büyük fırsatı olduğu unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta siz Muhterem Malatyalılar olmak üzere Necip Milletimizin ve bütün İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor; bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajlarıda yayınlandı. 
İşte o mesajlardan birisi. Malatya merkez Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar mesajında “Ramazan Bayramı orucun mükâfatı, dayanışma ve yardımlaşma hissiyatının, hatır sorma ve gönül alma hasletlerinin emsalsiz kaynağıdır.
Hepimizi manevi huzura eriştiren mübarek Ramazan ayını uğurlarken, Ramazan Bayramı'na kavuşmuş olmanın mutluluk ve sevincini yaşamaktayız. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, küslerin barışıp kardeşçe kucaklaştıkları mana yüklü özel günlerdir.
Saygı ve hoşgörü içerisinde dargınlıkların ve kırgınlıkların sona erdiği, komşuluk ve akrabalık bağlarının güçlendiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının pekiştiği, insanı insan yapan değerlerin en güçlü şekilde yaşandığı bayramlarımız toplumsal huzur ve kardeşliğimizin güçlenmesine en büyük desteği veren mübarek zaman dilimleridir.
Ramazan Bayramının milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Milletce, Ramazan, Bayramına, Kavuşmanın, Huzurunu, Yaşıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı