Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 18:13
 
MHP Milletvekili Fendoğlu kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanından Ülkemiz ve Malatya için ilk etapta kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasını talep etti.
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili Fendoğlu kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı

MHP Milletvekili Fendoğlu;

Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı...

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Meclis'teki konuşmasında şunları söyledi;

“Salgın nedeniyle bütün dünyada olduğu gibi Türkiye ve bu kapsamda Malatya’da üretim, dağıtım ve ticaret faaliyetlerinin durma noktasına gelmesi, işsizlikte kalıcı ciddi artışlara neden oldu.

İŞKUR verilerine göre Malatya’da salgın sürecinde kısa çalışma ödeneği, nakit ücret desteği ve işsizlik ödeneği kapsamında 37 bin 640 çalışana ödeme yapıldı.

Anılan destek programlarından geçici destek alan bu kişiler 1Temmuz 2020 tarihinden itibaren doğal olarak işsiz kalacaklar ve işsizler ordusuna katılacaklar.
Malatya’da salgın öncesi 52.000 olan işsiz sayısı 100 binlere varabilir.

Dolayısı ile üretim ve ticaret alanındaki canlanmanın ve normale dönmenin kısa vadede gerçekleşmesinin Karşılığı olmayan bir iyimserlik olacağını, İşsizliğin geniş halk kesimlerinde geçim sorununu derinleştireceğini, Bu durumun yaratabileceği mağduriyetlerin geçici olarak önlenebilmesi için ilk etapta kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılması Sn. Bakanımızdan talebimizdir.” İfadelerini kullandı

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Fendoğlu, kısa, çalışma, ödeneği, 3, ay, daha, uzatılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı