Haber Detayı
06 Kasım 2013 - Çarşamba 11:54
 
Malatya'yı bir baştan bir başa dolaşıyor; halktan sevgi yumağı
Ak Parti Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ali Bakan, kenti bir baştan bir başa karış-karış dolaşıyor. Her noktada Ali, Bakan izdihamı yaşanıyor, halktan sevgi seli var
Siyaset Haberi
Malatya'yı bir baştan bir başa dolaşıyor; halktan sevgi yumağı

SEVGİ YUMAĞI VE ALİ BAKAN İZDİHAMI,

Malatya'da Ali Bakan izdihamı ve sevgi yumağı yaşanıyor.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Av. Ali Bakan ilçe gezilerini sürdürüyor.
Ziyaret kapsamında Darende ve Kuluncak ilçeleri gezildi.

İlk olarak Darende ilçesini ziyaret eden Bakan Darende İlçesinde Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek ve İlçe yönetimi tarafından karşılandı. Bir süre sohbet ederek dinlenen ekip daha sonra Hulusi Efendi Vakfını ve Somuncu Baba Külliyesini ziyaret etti. Daha onra Kuluncak İlçesini de ziyaret eden Ali Bakan Burada da Kuluncak İlçe Başkanı Nurettin Akbulut ve İlçe yönetimi tarafından karşılandı.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Av. Ali Bakan Darende ve Kuluncak ilçelerinde İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, delegelerden yapılacak seçimde mutlaka ehliyetli, dirayetli, kişilikli bir başkan seçmelerini istedi. Verecekleri oyların vebali olduğunu hatırlatan Bakan, Amca dayı, konu komşu, hısım akraba gibi kriterleri bir kenara bırakmalarını isteyerek, işi ehil olana verin dedi.

Ali Bakan Darende ve Kuluncak ilçelerinde yaptığı konuşmalarda 2014 mart ayı içinde yapılacak seçim çok önemli olduğunu vurgulayarak “yapılacak bu seçim Türk siyasetinde birtakım temel değişikliklere sahne olacaktır. Bu seçimin arkasından bir Anayasa değişikliği konusu meydana gelecektir. İkincisi ise Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır. Bu seçim Ak Parti ve Türkiye açısında çok önemli bir seçimdir. Sadece bir mahalli seçim olarak görmeyin. Bu seçimin önemi ileriki zamanlarda Türkiye’nin gündemine gelecektir.

Şimdiye kadar Ak Parti tarafından yapılan bütün icraatların temeli Anayasa ile alakalıdır. Biz bu anayasayı bu dönemde değiştirebilirsek 2023 yılına dünyanın saygın 12 ülkesi arasında olacağız. Ama biz bu anayasayı değiştiremezsek, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı her zaman başımızda göremeyeceğiz. 50 sene başımızda göremeyeceğiz. Bunun gibi gelen insanlar belki yürekli, bunun gibi cesaretli olamayacaklar. Belki Anayasa değişirse, yani kurum ve kuruluşlar anayasal güvence altına alınırsa Türkiye’nin önü açılır. Yani her zaman biz sayın başbakanımız gibi böyle cesaretli, cesur bir başbakanı bulamayız. Dolayısıyla da bu Anayasa değişikliği Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Bir değişimin dönüşümün başlangıcı olacaktır. Burada alacağımız neticeler, Başbakanımızın anayasa değişikliğinde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde önünü açacaktır.

Malatya için bu seçimin önemi şudur İki caddenin arasına sıkışmış, doğu batı istikametinde uzayan bir şehir görünümündedir. Bu sağlıklı bir şehirleşme, sağlıklı bir yapı değildir. İçerisine girdiğinizde sanki 15 milyonluk İstanbul trafiğine girmişsiniz gibi trafiğin içerisinde boğulup kalıyoruz. Bunu biz yaptık. Burası bir İstanbul , Ankara değil, burası Malatya. Siz bir caddenin üzerine 15 tane hastaneyi koyarsanız trafik keşmekeş olur. Yeni bulvarlar, yeni caddeler açılmaz ise ve son 10 yıldaki yatırımları da tamamını Sümer ile Şeker’in arasına koyarsanız bu trafik çilesi çözülmez. Bunları bir eleştiri anlamında muhalefet anlamında söylemedik, sadece özeleştiri yaptık. Bunları dikkate alarak vicdanınızın sesini dinleyerek huzuru kalp içinde oylarınızı kullanınız” şeklinde konuştu.
Arguvan-Arapgir Konuşmaları

Ak Parti Büyükşehir belediye başkan aday adayı Av. Ali Bakan, Arguvan ve Arapgir ilçelerini ziyaret ederek ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve teşkilat üyeleri ile görüşerek, projelerini anlattı.

Gezi programı çerçevesinde ilk olarak Arapgir ilçesine giden Ali Bakan burada İlçe başkanı Kudret Kılıç ve ilçe yönetimi tarafından karşılandı. Burada yapılan konuşmalardan sonra Ali Bakan ve beraberindekiler Arapgir İlçesine geçti. Ak Parti İlçe binasında İlçe Başkanı Mehmet Tümer ve ilçe gençlik kolları ve kadın kolları başkanları tarafından karşılandı. Bir müddet sonra Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun da katıldığı tanışma toplantısı yapıldı.

Ak Parti Büyükşehir belediye başkan aday adayı Av. Ali Bakan Burada yaptığı konuşmada bütün adayları dinleyin. Projelerini, fikirlerini inceleyin ve sonunda elinizi vicdanınıza koyarak kararınızı verin. Karar verirken hakkaniyetten ayrılmayın ki vebal altında kalmayasınız ifadelerine yer verdi. Bakan konuşmasında “ Malatya için bu yasa bir şanstır. Bu seçim bir şanstır. İdarecilik sadece büyük caddeler açmak, büyük binalar yapmak değildir. Biz Malatya’nın değişimini dönüşümünü yapacaksak 3 şeye ihtiyacımız var. Adama ihtiyacımız var. Seçeceğimiz insan gerçekten şehremini olması lazım. Yanına kim giderse gitsin, Alevisi Sünnisi, Türkü Kürdü, Lazı Çerkezi kim olursa olsun yanına gittiğinde benim belediye başkanım var. Benim bu problemimi çözer demesi lazımdır.

Çok güçlü bir kadroya ihtiyacımız var. Nasıl ki İstanbul belediye başkanı olarak Başbakanımız İstanbul belediyesini yönetip de, aynı kadrolarla Türkiye’yi yönetmiştir. Aynı Kadroyla 11 yıldır Türkiye’yi yönettiği gibi bir kadroya ihtiyacımız vardır. Devleti yönetecek bir kadroyla belediyeyi yönetmemiz lazımdır. İşte Liderlik vasfı budur. Böyle bir lider,böyle bir kadro bulamaz isek Malatya’nın 20 30 yılını kaybederiz.

Malatya’yı bu dönem pas geçmememiz lazımdır. Allah Malatya’nın başına en ehliyetli en liyakatli olanı getirsin. Sizler yarın oy kullanacaksınız. Temeyyüle geleceksiniz , Büyükşehir adayları için oy kullanacaksınız. Allah Ayette “Emaneti Ehline vermeyi emreder” diyor. Ben geldim bu ayeti size sadece hatırlattım. Siz emaneti ehline verecek makamdasınız Malatya’nın başına kimin geleceğine karar vereceksiniz. Bu bir emanet işidir. 750 bin insan adına oy kullanacaksınız. Emaneti ehline vermek bir vebal işidir. Bu emanet ehline verilmez ise bunun vebalini de taşımak vardır.

Kimi istiyorsanız ona oy vereceksiniz. Ama buradaki ölçü Allahın dediği ölçü olsun. Ehil İnansı seçin. Ne ali,ne Ahmet, ne dayı ne yeğen hiç önemli değil. Önemli olan Allahın rızasıdır. Çünkü Siz o seçtiğiniz insana verdiğiniz oy ile yapılacak her hayır ve her şer işe ortak olacaksınız. Eğer o insanın yaptığı bir hayır varsa, şer varsa sşize gelecek Çünkü siz seçme makamındasınız ve üzerimizde vebal var. Emanet ve ehliyet noktasında hakkaniyetle ve adaletle karar veriniz. Bu dönemi geçirirsek , onun kuracağı kadro 20 sene orda kalacak. O kişiler hayırla anılırsa sevabı size de gelecek.Aksi durumda size vebal gelecek.

Büyükşehir yasasını bildiğim için söylüyorum, bu yasa çıkarılabilecek en son modern yasadır, mahalli idareler anlamında gerçekten güzel bir yasa, çünkü bütün mülki sınırlar büyükşehir

sınırları içerisine ayrıldı, Malatya iki tane merkez ilçeye ayrıldı. Ama biz şunu söyledik bu yeterli değil, büyükşehir belediye başkanı olan insanın yirmi yılı elli yılı görmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

Ali Bakan, ''Emaneti Ehline Veriniz''

Akçadağ'da Ali Bakan izdihamı yaşandı.

Ali Bakan Doğanşehir'de Ak Parti teşkilat üyeleriyle

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Ak, Parti, Malatya, Büyükşehir, belediye, başkanı, Ali, Bakan, kenti, bir, başta
Yorumlar
Haber Yazılımı