Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 14:24
 
Malatyalı kumaş kralı Burhan Polat öncülük etti; kumaş fuarı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... İstanbul Ticaret Odası 2019'u "Ekonomimize Global Nefes: İhracat Yılı" ilan eden İTO, sektör odaklı ihracat programlarına Kumaş Fuarı da eklendi.
Ekonomi Haberi
Malatyalı kumaş kralı Burhan Polat öncülük etti; kumaş fuarı

Malatyalı kumaş kralı Burhan Polat öncülük etti;

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Kumaş fuarı...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
İTO'nun, Kumaş Meslek Komitesi'nin desteğiyle düzenlediği B2B programında Ukrayna, Belarus, Rusya, Bulgaristan, Kırgızistan, Polonya, Portekiz ve Romanya'dan gelen 156 ithalatçı firma, İTO üyesi ihracatçı firmalarla fuarda buluştu. 

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, iç mekan
İstanbul’da ki İTO Kumaş Komitesi adına Malatyalı kumaş kralı Burhan Polat’ın öncülüğünde ki fuarda alıcı firmalar, Türk firmaları ile birçok sipariş anlaşması yaptığı ifade edildi.
İTO BAŞKANI ŞAKİB AVDAGİÇ; FİRMALARI TEBRİK ETTİ…
İTO Başkanı Şekib Avdagiç, firmaların stantlarını dolaşarak ihracatçı firmaları yöneticilerini kutlayıp şunları söyledi:

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
"Firmalarımız ihracat kapasitelerini ne kadar çok geliştirir ve hedef pazarlarını ne kadar genişletirse yatırım ve istihdam da o kadar artacaktır. İTO olarak tüm üyelerimizle birlikte ihracata odaklandık. Tekstil sektörümüze, B2B ile yeni bir ihracat ufku, yeni bir ihracat imkanı sağladık. Çünkü Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğinin en büyük itici motoru ihracat olacaktır. Ekonomide ihtiyacımız olan atılımın tek yolu üretim-ihracat-yatırım eksenidir. İTO olarak sektörlerimize gereken tüm desteği vermeyi ve onları ihracata yönlendirmeyi sürdüreceğiz.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi
Kumaş sektöründe gerçekleştirdiğimiz bu B2B buluşması, İTO'nun ihracat atılımının önemli bir başlangıcıdır. İstanbul'u kumaş, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinin alım heyetleri ve uluslararası sunumları için bir pazarlama merkezi haline getireceğiz." 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
MALATYALI BURHAN POLAT “KUMAŞTA İHRACAT HEDEFİ 11 MİLYAR DOLAR…”
İTO Yönetim Kurulu Üyesi Malatyalı Burhan Polat, firmaların organizasyonun, ileri aşamalarda fuara dönüşmesi şeklindeki taleplerinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
İTO Yönetim Kurulu Üyesi Malatyalı Burhan Polat yapılan yeni ihracat anlaşmalarının hem sektöre hem de ülke ekonomisine katkı sunacak.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
Aksesuar ile birlikte geçen yıl 10,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren kumaş sektöründe 2019 ihracat beklentimiz en az 11 milyar dolar.”

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalı, kumaş, kralı, Burhan, Polat, öncülük, etti;, kumaş, fuarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı