Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 13:28
 
Malatya’ya Kızılay tarafından 160 milyon TL’lik yatırım yapılacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da günün haberi…Kayısı diyarına Kızılay tarafından 160 milyon TL’lik yatırım yapılacak. Tüfenkci'den açıklama var.
Ekonomi Haberi
Malatya’ya Kızılay tarafından 160 milyon TL’lik yatırım yapılacak

Malatya’ya Kızılay tarafından;

160 milyon TL’lik yatırım yapılacak...
Malatya Milletvekili 65. Ve 66. Hükümetin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:


“AK Parti olarak Malatya'mıza bir sözümüz vardı. Yıllardır atıl durumda olan Vagon Onarım Fabrikası'nı tekrardan ekonomiye kazandırmak için yaptığımız çalışmalar sonuç verdi.
Mayıs 2018 tarihinde yapılan ihale bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan kararla sonuçlandı ve Türk Kızılay Derneği'ne satışına karar verildi.


160 milyon TL yatırım yapacak olan Kizilay'ın afet sonrası kullanılacak prefabrik yapılar ve konteyner üreteceği fabrikada yaklaşık 1500 kişiye kadar istihdam sağlanması hedeflenmektedir. Bu şekilde Malatya'mıza çok önemli bir yatırım daha kazandırılmış olacaktır.
Bu karar için tüm Malatyalılar adına Cumhurbaşkanımız Sayın Rerep Tayyip Erdogan'a şükranlarımızı sunuyorum. Malatya'mıza ve tüm Malatyalı hemşehrilerime hayırlı olsun.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’ya, Kızılay, tarafından, 160, milyon, TL’lik, yatırım, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı