Haber Detayı
16 Eylül 2018 - Pazar 23:26
 
Malatya Valisi Kaban; Eğitimin ailede başlar, okulda gelişiri ve toplumda olgunlaşır
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... Yeni eğitim ve öğretim yılı startı verildi. Malatya’da 160 bine yakın öğrenci okulla başlıyor. Malatya Valisi Ali Kaban “Eğitimin ailede başlar, okulda gelişiri ve toplumda olgunlaşır”dedi.
Eğitim Haberi
Malatya Valisi Kaban; Eğitimin ailede başlar, okulda gelişiri ve toplumda olgunlaşır

Malatya Valisi Kaban; Eğitimin ailede başlar, okulda gelişiri ve toplumda olgunlaşır
Malatya Valisi Ali Kaban’ın yeni eğitim ve öğretim yılı mesajı:
“Eğitim Camiamızın Kıymetli Mensupları, Saygıdeğer Anneler ve Babalar, Sevgili Öğrenciler...
Eğitim; hikmeti, hakikati ve güzel olanı aramak maksadıyla yapılan, tabir-i caizse beşikten mezara kadar devam eden bir yolculuğun adıdır. Sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık ve önlenemez bir heyecan isteyen bu irfan yolculuğu yediden yetmişe tüm insanlığa birbirinden güzel hedefler belirlemektedir ki güneş ıskalansa bile yıldızlara doğru yeni bir istikamet çizmektedir. İslamiyet'in ilk emrinin "Oku" olmasının ve bu yüce emri taçlandıran “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu” İlahi mesajının taşıdığı sır da işte tam olarak budur.
Değerli Öğretmenlerimiz,
Ülkemizin ve Milletimizin istikbalini sizler inşa etmektesiniz. Bundan mütevellit öğrencilerinize bilgiyi aktarmakla iktifa etmeyeceğinizden, onlara bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, öğrencilerinizi çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen bireyler olarak yetiştireceğinizden eminim. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum.
Muhterem Anneler ve Babalar,

vali ali kaban ile ilgili görsel sonucu
Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle bin bir cefa ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğiniz çocuklarınızın geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle daima işbirliği içerisinde olacağınıza inanıyorum. Çünkü sizler çocuklarınızın ilk öğretmenlerisiniz ve onları en iyi tanıyanlar da yine sizlersiniz. Dolayısıyla çocuklarınıza güveniniz, güven veriniz, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp hayata bağlayınız. Biliniz ki çocuklarınız avucunuzda tuttuğunuz kuş misalidir. Ellerinizi çok açarsanız onları kaçıracağınızı, çok sıkarsanız onları boğacağınızı unutmayınız. Bu hassas dengeyi çok iyi gözeteceğinize can-ı gönülden inanıyorum.
Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,
Evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz, paylaşmayı, yardımlaşmayı, arkadaşlarınızla el ele başarıya yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasının mutluluğunu, heyecanını ve sevincini yaşadığınızı biliyor ve bu güzel duygularınızı sizlerle paylaşıyorum. İnanıyorum ki gelişen dünyaya uyum sağlamanız için gerekli olan her güzelliği uhdesinde barındıran eğitim yuvalarınızda Ülkemizin ve Milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu zor süreçte insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacağınızdan asla endişe duymuyor, eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken Şehitlik makamıyla şereflenen, Gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın Aziz Neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyor, eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimizin, velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin İlköğretim Haftalarını kutluyor, başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Valisi, Kaban;, Eğitimin, ailede, başlar,, okulda, gelişiri, ve, toplumda, olgunlaşır,
Yorumlar
Haber Yazılımı