Malatya Ticaret Borsasından MGC’ye 10 Ocak Ziyareti vardı
Haber
11 Ocak 2021 - Pazartesi 20:27
 
Malatya Ticaret Borsasından MGC’ye 10 Ocak Ziyareti vardı
Hakan Karaduman…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan Gazetecilere Cemiyetini ziyaret edip Başkan Vahap Güver, Başkan Vekili Ali Aladağ ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü..
Gündem Haberi
Malatya Ticaret Borsasından MGC’ye 10 Ocak Ziyareti vardı

Malatya Ticaret Borsasından;

MGC’ye 10 Ocak Ziyareti vardı...

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, 90 bin ton kuru kayısı ihracatıyla 270 milyon Dolar Döviz girdisi sağladığını belirterek “Malatya kayısısında bu gün fiyatlarda bir denge oluşmuşsa biz bunu Malatya basınımıza borçluyuz” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan, Cemiyet Başkanı Vahap Güner ile Yönetim Kurulu üyelerinin günlerini kutladı. Başkan Özcan, Malatya Gazeteciler Cemiyetinin Malatya’da özel bir yeriş olduğunu belirterek “Tüm basınımızın 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KAYISI DA FİYAT İSTİKRARINI BASINIMIZA BORÇLUYUZ”

Malatya’da kayısı için Lisanslı depo yapımı ve TMO tarafından ilk kez kayısı alımı yapılmasıyla kayısı fiyatlarında bir denge kurulduğunu kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan “Lisanslı depo yapıldı ve TMO kayısı alımı yapmasıyla kayısı fiyatlarında denge sağlandı. 90 bin ton kayısı ihraç edilerek 270 milyon Dolar döviz girdisi sağlandı. Bu gelir Malatya’da aynı zamanda huzuru da sağlamıştır. İç piyasada yapılan satışlarla bu gelir daha da artıyor. İşte bu başarıyı biz Malatya basınımıza borçluyuz. Onlarla görüştük, konuştuk, bize değer verdiler ve bu gün kayısı fiyatları iyi bir yere geldi. Bu nedenle basınımızla övünüyoruz ve onları takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜNER: BORSA GURUR KAYNAĞIMIZ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, kayısı fiyatları başta olmak üzere tüm konularda Malatya Borsasıyla guru duyduklarını belirterek “Ramazan Başkanımız Cemiyeti kurarken olduğu gibi bu günde hep yanımızda oldu. Onunla her konuda istişare ediyoruz. Kayısı fiyatları konusunda büyük bir gayret verdi. 2 adet Lisanslı depo sahibi olduk, TMO kayısı alımı yaptı ve kayısı fiyatları üretici bazında 3 Dolar seviyesine geldi. Bu mutluluk verici bir olay, Başkanımıza bu nazik ziyareti için teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz” diye belirtti.

‘Kayısı da Fiyat istikrarını basınımıza borçluyuz’

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Ticaret, Borsasından, MGC’ye, 10, Ocak, Ziyareti, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı