Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 17:10
 
Malatya Tekstil Kent Yapı Kooperatifi Üyeleri; TSO Başkanı Erkoç’tan yer tahsisi istedi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Yeşilyurt Yakınca’da E Tipi Cezaevi’nin bitişiğinde yer alan, Tekel Depoları’nın bulunduğu alanda 16 konfeksiyon atölyesinde 1000 kişi istihdam ediliyor. Bugün Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Tekstil Kent Yapı Kooperatifi adı altında faaliyet gösteren iş yerlerini gezip işletme sahibi, yönetici ve çalışanları ile görüştü.
Ekonomi Haberi
Malatya Tekstil Kent Yapı Kooperatifi Üyeleri; TSO Başkanı Erkoç’tan yer tahsisi istedi

Malatya Tekstil Kent Yapı Kooperatifi Üyeleri; TSO Başkanı Erkoç’tan yer tahsisi istedi... 
Malatya Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğü’ne ait iken kurumun özelleştirilmesi nedeniyle atıl durumda kalan Yakınca Mahallesi’nde Malatya E Tipi Cezaevi’nin yanında bulunan Yaprak Tütün Depoları 2010 yılında Malatya Valiliği tarafından istihdam imkanları için konfeksiyon atölyelerine kiraya verilmişti.


Bir ara bu alanın özelleştirileceği gündeme gelince iş yeri sahipleri “Bize yer tahsis edilsin. İşyerlerimiz kapanırsa 1000 çalışan insan işsiz kalır” demişlerdi. Bunun üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci devreye girip özelleştirme konusunu askıya aldırmıştı.
O işyerlerini gezen ve görüşmelerde bulunan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’a istekler iletildi.
Tekstil Kent Yapı Kooperatifi adına sözcü olarak konuşan Avni Gültekin”TSO Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin Erkoç’ta bize yer tahsisi konusunda yardımcı olmasını istedik.

DESTEK SÖZÜ
Başkan Erkoç ise 3. Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi konusunda yardımcı olacaklarını ifade etti.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Tekstil, Kent, Yapı, Kooperatifi, Üyeleri;, TSO, Başkanı, Erkoç’tan, yer, tahsisi, istedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı