Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’a; Muhtarlardan plaketle teşekkür
Haber
15 Ocak 2021 - Cuma 02:10
 
Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’a; Muhtarlardan plaketle teşekkür
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…. Başkan Gürkan ve muhtarlar büyükşehir tesislerini ve hizmetlerini gezdi…Muhtarlardan başkan Gürkan’a hizmet teşekkürü
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’a; Muhtarlardan plaketle teşekkür

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’a;

Muhtarlardan plaketle teşekkür...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen geziye davet edilen muhtarlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal ve kültürel hizmet alanlarını gezdi. Çalışmaları ve hizmetleri yerinde gördükten sonra açıklamalarda bulunan muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı mahalle muhtarlarına yönelik bir gezi düzenledi. Başkan Gürkan ve Vahap Küçük Hayır Çarşısı, Tabiat Parkı, Fuar Alanı, Millet Bahçesi, Taşhoron Kilisesi, Salköprü Semt Konağı, İtfaiye Binası ve Anayurt Bulvarını gezen Başkan Gürkan ve muhtarlar, daha sonra BELSOS Dede Korkut Tesisleri’nde yemeğe geçtiler. Muhtarlarla uzun uzun istişarelerde bulunan Başkan Selahattin Gürkan, muhtarların mahalle sorunlarını da dinledi. Gezdikleri Büyükşehir Belediyesi sosyal ve kültürel hizmet yatırımlarını beğendiklerini dile getiren muhtarlar, Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür etti.

Darende Kumru Mahalle Muhtarın Murat Fırat, Başkan Gürkan’a teşekkür ederek, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a mahalle muhtarları olarak mahallelerimizde yapılması gereken işlerle ilgili istişarelerde bulunduk. Ayrıca Sayın Başkanımız Büyükşehir olarak yaptığı projelerle ilgili yerinde bir gezi düzenledi. Bu nazik davetinden ve ilgisinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hekimhan Dereköy Mahalle Muhtarı Hüseyin Çetin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a bu nazik davetinden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımızın yaptığı çalışmaları yerinde gördük. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Aliseydi Yücekaya, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri muhtarlarımızla gezdik. Hizmetler o kadar başarılı hizmetler ki bizi çok mutlu etti. Daha önceden de Selahattin Başkanımı tanıyorum. Eğer ki daha 2 yılı tamamlamadan bu kadar zamanda bu kadar hizmeti başarmışsa, bundan sonra yapacakları da gayet geniş yelpazeli ve gayet de çok demektir. Şahsım ve muhtarlarım adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Akçadağ Kasımuşağı Mahalle Muhtarı Alibey Varlık ise “Bugün muhtar arkadaşlarımızla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Bey’in

Malatya’da yapılan hizmetleri gezdik. Hayran Kaldık. İnderesi’nde yapılan çalışmalardan tutun da Vahap Küçük Hayır Çarşısı, Taşhoron Kilisesi’nin restorasyonu ve itfaiye binasına kadar çok güzel olmuş. Allah Başkanımızdan ve ekibinden razı olsun” sözlerine yer verdi.

Akçadağ Ancar Muhtarı Ali Korkmaz, “Kendi mahallemizin sıkıntısını dile getirdim. Benim 4 yıldan beri yolum yapılmadı. Selahattin Başkanım geldi, yapıldı. Sağ olsun” dedi.

Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahbaz, “Başkanımızın birçok projesini gezdik, gördük. Yaklaşık 20 yıldır bu şehirde muhtarlık yapıyorum, 2-3 dönemden beri de dernek başkanlığı yapıyorum. Gerçekten başkanımın eline sağlık. Yaparım dediğini yapıyor, yapacağız diye işi sarkıtmıyor. Bu anlamda Yeşilyurt adına çok teşekkür ediyorum. Ciddi anlamda yollar açtı, kütüphaneler açtı, müze yaptı, parklar yaptı. Yani hizmetler say say bitmiyor. Hizmetlerinden dolayı çok çok teşekkür ederim” sözlerini ifade etti.

Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına ‘Malatya’ya sihirli bir el değmiş’ diye nitelendirerek, “Bugün gezdiğim tesisler herhalde Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetlerin sadece yüzde 5’i falan olması gerek. Ama gördük ki herhalde Malatya’ya sihirli bir el değmiş. Bu çalışmalarda emeği olan Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm belediye ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Yine söylüyorum bu gördüklerimiz herhalde yüzde 5 olması gerek. Malatya’yı üç beş yıl görmeyen ve sonrasında gelen bu şehri zor tanır” şeklinde konuştu.

MUHTARLARDAN VAHAP KÜÇÜK HAYIR ÇARŞISI’NA TAM NOT!

BAŞKAN GÜRKAN: BURADAKİ ÜRÜNLER PİYASADAN ORTALAMA YÜZDE 60 DAHA UYGUN OLACAK

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan mahalle muhtarları ile birlikte Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nı ziyaret etti. Başkan Gürkan, “Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nın ihtiyaç sahiplerinin onur ve gururunu incitmeden gönül rahatlığı ile ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mekân oluşturduk” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında birçok hizmet gerçekleştirdiğini belirten Başkan Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak depo kısmı ile birlikte yaklaşık 1500 metrekarelik bir alanda hayır çarşısını yaptık. Geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız bu çarşımıza 2020’de kaybettiğimiz ve hayırseverliliği ile tanınan Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ün ismini verdik. Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmaları rahmetli Vahap Küçük’ün oğlu Vahap Küçük gördü ve ‘burası açık olduğu süre zarfında ve bizlerde hayatta olduğumuz sürece ihtiyaç duyulan giyim ve ayakkabı ihtiyacı tarafımızdan karşılanacaktır’ dedi. Yiyecekler konusunda da hem bizim şirketlerimiz hem de hayırseverler tarafından yapılan yardımlar bu sıkıntılı süreçte kimseye muhtaç olmadan ihtiyaç sahipleri buradan istifade edebilecekler. İhtiyaç sahibi insanlarımızın onuruna, gururuna dokunmadan ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir format içerisinde alışverişlerini yapabilecekler. Hayır çarşımız puan usulü ile çalışacak. Puan yüklenen kartı ile gelen vatandaşımız alışverişlerini rahat bir şekilde yapacaklar. Puan usulü ile alışveriş yapılacağından buradaki ürünler piyasadan yüzde 60 daha ucuz olacak. Sizler de mahallelerinizde ihtiyaç sahibi varsa onlarla ilgilenin.

Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir. Sosyal devlet vatandaşına sahip çıkma ilkesi temeli üzerinedir. Bu çerçevede Hayır Çarşısı memleketimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyacını giderecek. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. MEGSAŞ ekmek fabrikamızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 10 bin ekmek yardımı yapılmaktadır. Önemli olan bu sıkıntılı süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarını temin etmeleridir. Sizlerin bu çalışmaları yakinen görmesi önemlidir. Sizlerden ricam vatandaşlar arasında ayrım yapmayın. Herkese eşit devranın oy vermiş vermemiş ayrımı yapmayın” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan daha sonra muhtarlarla birlikte Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nı gezerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

BASKİL'DEN ZİYARET...:

Resim

Malatya'nın Başkanı Gürkan ne dedi? "Baskil Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Meclis Üyeleri ve Muhtarımızı Belediyemizde misafir ederek, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına Baskil feribotu ulaşımı konusunda istişarelerde bulunduk. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum."

ENGELLİ AİLE İLE MALATYA'NIN BAŞKANI GÜRKAN BULUŞTU VE BAKIN NE DEDİ?

Resim

"Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ile birlikte Melekbaba Mahallesi'nde Gürbüz ailesinin misafiri olduk. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimine destek olmak için tablet hediye ettik, gerekli taleplerinin karşılanması konusunda ilgili birimlerimizi yönlendirdik."

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Selahattin, Gürkan’a;, Muhtarlardan, plaketle, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı