Malatya’nın Başkanı Gürkan; Mevcut Şire Pazarı en iyi şekilde değerlendirilecek
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 18:46
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Mevcut Şire Pazarı en iyi şekilde değerlendirilecek
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…: Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Şire Pazarı esnaflarıyla Belediye Meclis Salon’unda bir araya gelerek istişarelerde bulundular.
Gündem Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Mevcut Şire Pazarı en iyi şekilde değerlendirilecek

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Mevcut Şire Pazarı en iyi şekilde değerlendirilecek...

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salon’unda gerçekleştirilen istişare toplantısına, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay ile Şire Pazarı esnafları katıldı.

Resim

Malatya kayısısına büyük bir prestij kazandıracak olan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nin yapımının büyük bir hızla devam etiğini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nin tamamlanmasının ardından mevcut alanla ilgilide gerekli projelendirme çalışmalarının yapılarak en iyi şekilde değerlendirileceğini ifade etti.

Resim

icaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ise, “Malatya’nın en merkezi noktalarından biri olan ve Çevre Yolu’na sıfır noktada bulunan mevcut Şire Pazarı yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alan ve 20-25 yıldır esnaflarımız orada hizmet vermekteler. 1980’li yıllarda temeli atılmış ve 2000’li yıllarda hizmete girmiştir. Yeni Şire Pazarı yapılırken mevcut alanın hem ekonomiye kazandırılması hem de en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu alanda gerekli imar düzenlemeleri yapılarak bu alan daha değerli bir hale getirilebilir. Bugün ki ziyaretimizin asıl amacı da bu alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi için ne gibi bir çalışmanın yapılabileceği ile ilgili istişarede bulunmak. Bu toplantımızda bir ön izleme raporu çıkar ve devamında tekrar bir araya geliriz” dedi.

Resim

Başkan Gürkan: bizim buradaki amacımız benim hemşerilerimin en güzel şekilde Devletin hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasıdır. En maksimum şekilde fayda temin edeceksek o şekilde bir fayda temin etmektir. Mevcut Şire Pazarının şu anki durumundan hepimiz şikâyetçiyiz. Sağlık anlamında, hijyen anlamında, güvenlik anlamında, ticaret anlamında problemler yaşanmakta. Bu konuda esnaflarımızla mutabık olduğumuzu düşünüyorum.

Mevcut alanda dükkân alırken çok paralar harcamışsınızdır. Sizlerin haklarının zayi olmaması için ne yapabiliriz onun çabası içerisindeyiz. Borsa Başkanımızla görüştüğümüzde şunu ifade etmiştim vatandaşımızı hiçbir şekilde mağdur etmeyiz.

Resim

Onların lehine olan her şeyi yapacağız. Vatandaşımızın haklarının zayi olmasına hiçbir zaman taraf olmayız. Yeni yapılan Kayısı Ticaret Merkezi’ne taşındıktan sonra mevcut alanla ilgili fikirlerinizi ifade edin bizlerde düşüncelerimizi aktaralım ve yeniden planlama yapalım. İsterseniz konut alanı isterseniz ticaret artı konut alanı olarak düzenleriz. Sizin fikirleriniz doğrultusunda hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Resim

Yapılan konuşmaların ardından, mevcut alanın gerekli imar çalışmalarıyla birlikte site-konut yapılması talebinde bulundular.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Mevcut, Şire, Pazarı, en, iyi, şekilde, değerlendirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı