Malatya’nın Başkanı Gürkan; Meclis kararlarımız hayırlara vesile olsun
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 21:52
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Meclis kararlarımız hayırlara vesile olsun
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir meclisi, 2021 yılının ilk toplantısını yaptı…Malatya’nın Başkanı Gürkan “Alacağımız kararlar Malatyam’ıza ve insanımıza hayırlı olsun”
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Meclis kararlarımız hayırlara vesile olsun

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Meclis kararlarımız hayırlara vesile olsun...

Resim

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2021 yılının ilk meclis toplantısını 13 Ocak 2021 Çarşamba günü, saat 14.00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Resim

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlık ettiği meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Toplantı öncesinde kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediye Meclisi olarak 2021 yılında alacağımız kararların Malatya’mıza hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Gürkan, Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Lice’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik’e ve Büyükşehir Belediye Binası Mimarı Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.

Resim

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan 2021 yılında görev yapacak olan Denetim Komisyon üyelerinin de seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda; Mahmut Özbaysar, Hasan Demez, İbrahim Aydoğan, Selim Gültekin ve Emin Kılıçaslan seçildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarının ise her ayın 2. haftası Çarşamba günleri yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca; meclis üyelerine ödenecek huzur ücreti ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan sözleşmeli personellerin ücretleri de belirlendi. Ocak ayı toplantısının II. birleşimi, 19 Ocak Salı günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Meclis, kararlarımız, hayırlara, vesile, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı