Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 19:29
 
Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, yine gündemi salladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, açıklamaları ile yine gündemi saldı ve “Konut kredi faizleri düşürüldü, konut fiyatları arttırıldı”dedi.
Gündem Haberi
Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, yine gündemi salladı

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin;

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Salman Şahbaz, Kayhan Inceoğlu, Ali Aladağ ve Uğur Çelik dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Yine gündemi salladı...

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin’in açıklamalarında öne çıkan spotlr…-“Malatya’ya yapılacak en büyük iyilik, en büyük yatırım; belediyelerin imar ve emlak dairelerinin, tapu dairelerinin ve vergi dairelerinin tüm yöneticilerini Malatya’dan tak vererek göndermektir.”-“Gerektiğinde koltuğunu ve kişisel istikbalini kaybetmeyi göze alacak ama tüyü bitmemiş yetimin 1 kuruş hakkını hırsızlara yedirmeyecek adam gibi adam kurum yöneticilerini özlemle bekliyoruz.”-“Malatya’da son günlerde yaşanan gelişmelerin kamuoyunda karşılık bulmamasını üzüntüyle gözlemliyoruz. Bazı kesimler neredeyse, ‘Bizim adamımız hırsızlık yapmışsa helaldir’ şeklinde fetva verecek bir çizgiye de hayat bulmaya başladılar. Yazıklar olsun”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Enver Kalaycıoğlu dahil
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, hükümetin konut satışlarının artması için başlattığı konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın, müteahhitlerin konut fiyatlarını arttırdığını belirtti. Keskin, “Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar.” dedi.
Keskin;  “Konut kredi faizleri düşürüldü, ancak her şeyleri denetim dışı olan müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derece de arttırdı. Türkiye’de gıda sektörü gibi inşaat ve konut sektörü de maalesef denetim ve kontrol dışı yürütülüyor.  Konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın Malatya’da ne yazık ki müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derecede arttırdılar. Kağıt üzerinde gösterilen fiyatlar ile pazarlıkta ortaya çıkan fiyatlar bir birini tutmuyor. Malatya’da en çok konut yapan aile firmaları, en fazla konut satan büyük firmaları ne yazıkkı vergi rekortmenleri listesinde yoktur. 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Kayhan Inceoğlu, Ali Aladağ ve Uğur Çelik dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Piyasayı elinde tutan şirketler, hiçbir zaman vergi rekortmeni listesinde olmadılar. Devletin bir bakkal dükkanı, bir manav dükkanı, hatta kayıtlı seyyar satıcıya yönelik denetim ve kontrol mekanizması gıda ve konut sektörü üzerinde yoktur. Malatya’da inşaat ve konut sektöründeki hırsızlıklar belediyelerce ve vergi dairelerince göz ardı ediliyor. Vatandaşa çıkartılan emlak vergileri ile aynı bölgedeki konut satış bedelleri bir birini tutmuyor.  Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar. Malatya; çalışmayan, tembel tembel oturdukları koltuk eskiden silik müdürler için nerede ise cennet oldu.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Kayhan Inceoğlu, Ali Aladağ ve Uğur Çelik dahil, ayakta duran insanlar

Malatya’ya yapılacak en büyük iyilik, en büyük yatırım belediyelerin imar ve emlak dairelerinin, tapu dairelerinin, Şehircilik ve Çevre Müdürlüğünün ve vergi dairelerinin tüm yöneticilerini Malatya’dan tak vererek göndermektir.  Gerektiğinde koltuğunu ve kişisel istikbalini kaybetmeyi göze alacak ama tüyü bitmemiş yetimin 1 kuruş hakkını hırsızlara yedirmeyecek adam gibi adam kurum yöneticilerini özlemle bekliyoruz.”  İfadelerini kaydetti.

Görüntünün olası içeriği: Bedri Yalçın ve Ali Aladağ, iç mekan
MESOB Başkanı Keskin;  “Malatya’da son günlerde yaşanan gelişmelerin kamuoyunda karşılık bulmamasını üzüntüyle gözlemliyoruz. Bazı kesimler neredeyse, ‘Bizim adamımız hırsızlık yapmışsa helaldir’ şeklinde fetva verecek bir çizgiye de hayat bulmaya başladılar. Yazıklar olsun.  Yaşanılanları ibretle izliyoruz, kaydediyoruz.  Malatya’da yaşayan ve yaşayacak olan bizimde söyleyecek sözlerimiz, göstereceğimiz durumlar var.  Durun; öyle laf kalabalığı yaparak işten sıyrılamazsınız.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Salman Şahbaz, Enver Kalaycıoğlu, Ali Aladağ ve Uğur Çelik dahil, ayakta duran insanlar

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, ESOB, Başkanı, Şevket, Keskin,, yine, gündemi, salladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı