Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 16:54
 
Malatya Emniyetinden Koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbir var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gün 24 saat Koronavürüs salgınına karşı sıkı tedbirler uygulanmaya devam ediyor.
Asayiş Haberi
Malatya Emniyetinden Koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbir var

Malatya Emniyetinden;


Koronavirüs salgınına karşı sıkı tedbir var...

Malatya Emniyetşnin oluşturduğu ekipler kentin 6 ayrı noktasında çlışmalarına hız verdiler.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden de konuyla ilgili şu açıklama geldi: “Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski en aza indirmek ve sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına birçok tedbir kararı alınarak hayata geçirilmiştir.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğümüzce İlimiz genelinde halen uygulamada olan emniyet tedbirine devam etmekle birlikte, ilimiz de özellikle merkezi bölgeler, ana arterler ile ekonomik anlamda yoğunluğun yaşandığı yerler ile kısıtlaması halen devam eden 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve 18 yaş altı gençlerimize yönelik kısıtlamalar, sosyal mesafenin korunması, maske kullanımının zorunlu hale gelmesi gibi konularla ilgili olarak bu zamana kadar verilen mücadele ile ve bundan sonra da salgının yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesini amaçlamaktayız.

Bu kapsamda (6) merkezi noktada görevlendirilen yaya devriye ekiplerimiz, yine merkezi bölgede görevlendirilen (3) ses yayın aracımız ve Polis Merkezi Amirliklerimizce kendi bölgelerinde yasak kapsamında gerekli çalışmaları hassasiyetle yerine getirilecek ve yasağa uymayanlar hakkında gerekli adli/idari işlemleri yapacaklardır.

Kıymetli vatandaşlarımız koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz, artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım, maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak bu dönemide inşallah hep birlikte aşacağız sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyetinden, Koronavirüs, salgınına, karşı, sıkı, tedbir, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı