Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 14:06
 
Malatya Emniyeti halkın huzuru için suç ve suçlulara göz açtırmıyor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcakhaber… Malatya Emniyet Müdürlüğü görevine Ercan Dağdeviren’in atanmasının ardından polis suç ve suçlulara göz açtırmıyor.
- Haberi
Malatya Emniyeti halkın huzuru için suç ve suçlulara göz açtırmıyor

Malatya Emniyeti halkın huzuru için;

Suç ve suçlulara göz açtırmıyor...
Malatya Emniyetinden yapılan uyuşturucu, fuhuş, hırsızlık ve alı koyma olayı ,le ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
HIRSIZLIK…
“Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede tesis etmek amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda;
(1)-05.02.2020 günü Şehit Fevzi Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili, Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
60 saatlik güvenlik kamera kaydı incelenmiş ve yapılan inceleme sonucunda olayın (2) şüphelisi tespit edilmiş, şüpheli şahıslardan (1)’i çaldığı 5.500 TL değerindeki kombi ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış ve çalınan kombi sahibine teslim edilmiştir. Olayın diğer şüphelisinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.
EŞİ TARAFINDAN ZORLA ALI KONULMA…
(2)-Tecde mahallesinde bulunan bir ikamette bir bayanın uzaklaştırma kararı bulunan ve boşanma Aşamasında olduğu eşi tarafından ikamette zorla alıkonulduğu ihbarı üzerine; Her iki şahıs tarafımızca muhafaza altına alınmış, ikamette bulunan tüfek görevlilerimize teslim edilmiş, her iki şahıs ve bahse konu olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Fotoğraf açıklaması yok.
FUHUŞ…
(3)-Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak fuhuşa yönelik; iki farklı adreste yapılan yapılan çalışmalarda; FUHUŞ yapıldığı tespit edilmiş, 6 şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılarak toplamda 14,262 TL idari para cezası yazılmıştır. Bahse konu ikametin mühürlenmesi için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılmıştır. İkinci kez işlem yapılan işyerinin ruhsat iptali içinde gerekli işlemler yapılmıştır.
UYUŞTURUCU…
(4)-11.50 Narkotik madde, 8 adet uyuşturucu nitelikte hap, 5 adet ruhsatsız tabanca 4 adet fişek, 4 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiş, çeşitli suçlardan aranma kaydı ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan 3 şahıs yakalanmıştır
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyeti, halkın, huzuru, için, suç, ve, suçlulara, göz, açtırmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı