Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 21:43
 
Malatya Emniyet Müdürlüğünde resmi bayramlaşma töreni
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kurban Bayramı münasebetiyle Malatya Emniyet Müdürlüğünden Kurban Bayramı bayramlaşma töreni düzenlendi.
Kültür Haberi
Malatya Emniyet Müdürlüğünde resmi bayramlaşma töreni

Malatya Emniyet Müdürlüğünde;

Resmi bayramlaşma töreni...

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Emniyet Müdürlüğünden yapılan bayramlaşma törenine il Emniyet Müdürü Dr.ÖmerUrhal ve il emniyet müdür yardımcıları, emniyet müdürlüğü personeli ile bayramlaştılar.
EMNİYETTEN BAYRAM ÖNLEMLERİ…

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

İŞTE O AÇIKLAM:
“9 Ağustos Cuma gününden başlayarak 15 Ağustos Perşembe günü sona erecek olan Kurban Bayramı tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek, vatandaşlarımızın bayramı aileleri ve yakınları ile birlikte güvenli bir trafik ortamında geçirmelerini sağlamak amacıyla ilimizde bir günde ortalama 54 trafik denetleme ekibiyle 135 personel ile görev almaktadır.
Özellikle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin karışmış oldukları Trafik kazalarının önlenmesi amacıyla Trafik yoğunluğunun olduğu 16.00-18.00 saatleri arasında uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı oluşan dikkat kaybını önlemek için Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalara yönelik daha önce trafik birimlerinde çalışan kadroda görevli 9 personel ile 3 farklı ilimize gidiş dönüş sivil personel görevlendirilmiş olup, otobüslerin yapacağı kural ihlallerin intikal noktalarında ceza tatbikine gidilecektir.
Ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük'' ve "Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar ile 2019 yılında "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik Kampanyası” ile ilgili ‘’Yaşam İçin Kısa Bir Mola’’ sloganıyla oluşturulan Yaşam Tünelinde sürücü ve yolculara yönelik cep telefonu kullanımı hızlı araç kullanmaması emniyet kemerinin kullanımı ve yaya öncelikli trafik konularında bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise ve iç mekan
İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının ‘’Yaya Öncelikli Trafik Yılı’’ olarak ilan edilmiş olduğundan ilgili belediye başkanlıkları yapılan çalışmalar sonucunda İl genelinde mevcut 437 ışıksız yaya geçidinin 98’sinde, 483 okul geçidinin 193’sında yaya geçidi ikonu yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir.
02 Ağustos 2019 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte MAŞTİ içeresinde bulunan toplantı salonunda; yaz mevsimi, bayram tatilinin gelmesi ile birlikte, bireysel ve terminallerden yapılan seyahatler ile kültürel aktiviteler, festival ve spor müsabakaları, okul gezileri gibi etkinliklere katılmak için otobüs kiralamak sureti ile yapılan taşımacılığın etkin bir şekilde denetlenmesi ve bu konuda taşımacıların bilgilendirilmesi amacıyla bilgilendirme eğitim semineri düzenlenmiştir. Ayrıca Bayram tatili süresince MAŞTİ noktada bulunan görevli personele takviye yapılarak denetimlerin daha etkin verimli yapılması sağlanmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Yürütülen kampanya faaliyetlerinin devamı niteliğinde 09 Ağustos - 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kurban Bayramı tatil dönemi süresince çocuklara yönelik “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla Kemerin Ses Getirsin isimli ödüllü trafik güvenliği yarışması düzenlenecektir. Etkinlik kapsamında İlimiz 2 nolu uygulama noktasında Yaşam İçin Kısa Bir Mola sloganıyla oluşturulan Yaşam Tünelinde, Kurban Bayramı süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklara yönelik bilgilendirme faaliyeti ve Elazığ istikametinden gelen otobüslere yönelik trafik güvenliğiyle alakalı bilgilendirme eğitimi verilerek çay ve pasta ikramı yapılacaktır. Ayrıca Sayın Valimiz Aydın BARUŞ ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Dr. Ömer URHAL’ ın katılımlarıyla 10 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00 de Kemerin Ses Getirsin kampanyası kapsamında bilgilendirme ve broşür dağıtımı faaliyeti yapılacaktır.”

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyet, Müdürlüğünde, resmi, bayramlaşma, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı