Haber Detayı
20 Haziran 2016 - Pazartesi 15:47
 
Malatya Devlet Hastanesi acili Türkiye'de tek oldu; alkışı hak ettiler
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Olmaz olmaz denilenler demek ki...Oluyormuş...Malatya Devlet hastanesi açıldığı gün en büyük tepkiyi Acil Servis almıştı...Sert eleştiriler hastane acili nedeniyle yapılmıştı... Yol sorunu ve Acil servis nedeni ile Malatya Devlet Hastanesi eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Eleştiriler de en çok nasibini Malatya Milletvekilleri de almıştı...Değişim sonrası olanlar oldu...
Sağlık Haberi
Malatya Devlet Hastanesi acili Türkiye'de tek oldu; alkışı hak ettiler

TEK KELME İLE 5 YILDIZLI ACİL...TÜRKİYE'DE ÖRNEK ...

Malatya devlet hastanesinde olmaz olmaz denileni başaran ve alkışı hak eden...isim...Uzman.Dr. Erhan Berk...Devlet hastanesinde aalkış alan çalışmaları gazetecilere tek tek anlattı.

Malatya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlğine Doç. Dr. Hilmi Ataseven ve Malatya Devlet Hastanesi Yöneticiliğine Uzman. Dr. Erhan Berk gelmesi ile birlikte baştan sona değişim-dönüşüm start aldı.

Malatya Devlet Hastanesi baştan sona değiştirildi...Hastane Yöneticisi Uzzman Dr. Erhan Berk ekibiyle gece-gündüz çalıştı...

Özel'e ve Üniversite Hastanesine yönelen hastalar yeniden Devlete akın etmeye başladı.

Bazen Devlette günde 6 bin bazen 12 bin hastaya sağlık hizmeti verilmeye başlandı.

Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman. Dr. erhan Berk ekibiyle Genel Sekreter Doç.Dr. Hilmi Ataseven'inde desteğini alarak Acili sil baştan yenidledi. Kimyasal saldırılara karşı merkez açtı. Helikopter pistini hizmete sundu, hastanede A'den Z'ye değişim yapıldı.

Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Erhan Berk ve ekibi ile Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç.Dr. Hilmi Ataseven alkışı hak etti.

Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Erhan Berk, bugün gazetecilere hastane acilini gezdirdi...Hastanede yapılan değişmleri anlattı gazetecilere...

Gazeteciler ilk kez hep bir ağızdan"Şahane ve Mükemmel" demekten kendilerini alamadılar. Eleştiriyi en kolay yapan gazeteciler Devlet hastaanesi için  "5 değil, 7 yıldızlı otel olmuş..."dediler ve Hastne yöneticisi Uzman.Dr. Erhan Berk ve ekibini kutladılar.

Baştan aşağı yenilenen Devlet hastanesinin acil servisinde,  genel durumu itibariyle ayaktan tedavisi sağlanabilecek basit sağlık sorunları bulunan hastalar için yeşil alan, orta ve uzamış dönem belirtileri olan ve ciddiyet potansiyeli taşıyan durumlar ile acil olarak eş zamanlı değerlendirme ve tedavi gerektiren durumlarda hastaların hiç bekletilmeden tedavi edileceği sarı ve kırmızı alanlar oluşturuldu. 

Ayrıca, acil laboratuvar, çocuk travma, özel jinekolojik muayene odası, banyo, toplantı salonu ve helikopter pist gibi birçok yeni ünite yer aldı.  Uzman Dr. Erhan Berk " Malatya’ya yakışan bir acil servis oldu"dedi.

Malatya Sağlığına bugün altın çağını yaşatan ikili...Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ile Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Erhan Berk...Ekibiyle harıl harıl çalışıyor...Malatya Acili yeni düzenleme ile Türkiye'de tek ve örnek...

Malatya'ya yakıştı.


Malatya Devlet Hastanesi Bünyesinde Kronik Yara Bakım Merkezi Kuruldu

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ve Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman.Dr. Erhan Berk Kronik Yara Bakım Merkezinde bir aradalar.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Devlet, Hastanesi, acili, Türkiye'de, tek, oldu;, alkışı, hak, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı