Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 17:10
 
Malatya'dan İdlib'e Yardım Eli uzatıldı…
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Suriye’de Esed rejimi ve destekçilerinin son saldırılarında Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillere Malatya’dan da yardım eli uzatıldı.
Dünya Haberi
Malatya'dan İdlib'e Yardım Eli uzatıldı…

Malatya'dan İdlib'e Yardım Eli uzatıldı…
Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu “özellikle idlib'de sınıra kadar yüz binlerce  insan geldi. Bu insanların bir çok ihtiyaçları var. Allah kimseyi vatanından ve yurdundan etmesin. Bu insanlarımız kışın zor şartlarında yaşıyorlar.
Türk Kızılay'ı olarak orada bulunan insanlara barınma yiyecek ve ısınma ile ilgili ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”dedi.
Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu konuşmasında; “her zaman yanımızda olan Mustafa Kırteke ve beraberinde bulunan arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 Bu mazlum insanların seslerine kulak vermeye devam ediyorlar. Orada özellikle ihtiyaç olan Bebek Maması ve  Isıtıcıları  Türk Kızılay'ına teslim ettiler.
Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İyiki varsınız "Kızılay Sizsiz Olmaz" 
"İdlib'e Yardım Eli" adı altında yardım eli uzatan Mustafa Kırteke arkadaşları adına konuşma yaptı.
Kırteke konuşmasında; “Biz daha önceki yaptığımız yardımlar dahilinde olmak üzere  yine Türk Kızılay'ını aracı olarak kullanmıştık.


İdlib'deki insanlar bu soğuk kış gününde binlercesi sınıra doğru yürürken biz onlara bir nebze olsun desteğimiz olması açısından Bebek Maması ve Isıtıcı desteğimiz olsun istedik.
Biz sadece İdlib'de veya  Suriye'de değil Libya'da Afganistan'da dünyanın çeşitli yerlerinde din dil ırk fark etmeksizin yardıma muhtaç insanlara gücümüz yettiğince biz bunlara Türk insanları olarak destek olmaya çalıştık ve her zamanda destek olacağız.
Türk Kızılay'ına Teşekkür ediyoruz.
Bu yardımlarımızın direk yerine ulaştığı en güvenli en emin olan Türk Kızılay'ı dır. “dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya'dan, İdlib'e, Yardım, Eli, uzatıldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı