Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 05:15
 
Malatya’da yılların ustaların ustası Ali Evren ve Yusuf Uğrar ne dedi?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Malatya’da ustaların ustası 2 isim…Ali Evren ve Yusuf Uğrar…Malatya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, yılların mobilya ustası, diğer yandan ise yılların fotoğraf ustası Yusuf Uğrar.
Sanat Haberi
Malatya’da yılların ustaların ustası Ali Evren ve Yusuf Uğrar ne dedi?

Malatya’da yılların ustaların ustası;

Görüntünün olası içeriği: Namık Kemal Baki, Mehmet Büyükelçi ve Ali Aladağ, oturan insanlar ve iç mekan

Ali Evren ve Yusuf Uğrar ne dedi?...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Mehmet Büyükelçi ve Ali Aladağ dahil, oturan insanlar ve iç mekan
Bugün Ahilik günü...Malatya Olay Gazetesi olarak 2 ustların ustasını bir araya getirdik.

Malatya’da kendi alanlarında yıllarını mesleklerine veren ustaların ustaları bir araya geldi. Malatya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, kentte mesleğe atıldığı yılları anlattı ve “Ben Ustaların ustası Yusuf Uğrar’ı dinlemek istiyorum "dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Malatya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’in makamında gerçekleşen buluşmada yılların fotoğraf sanatı ustası Yusuf Uğrar, mesleğe ilk adımını siyah beyaz-sulu fotoğrafta attığını ifade edip, bugün gelinen noktaya dikkat çekti.
Yıllarca Malatya’da fotoğrafçı yetiştirdiğini ifade eden Ustaların ustası Yusuf Uğrar akın neler anlattı:
“Mesleğimiz şusıralar teknoloji gelişmeleri karşısında can çekişiyor. Çırak yetişmiyor. Oyasa ben çok sayıda çırak yetiştirdim.

Görüntünün olası içeriği: Ali Aladağ, oturuyor ve iç mekan
Şimdi yok denilecek kadar az…Fotoğraf stüdyoları yok olmaya yüz tuttu. Her meslek desteklenmeli yaşatılmalı.Bugün birçok gelişmiş ülkede, esnaf ve sanatkarlar ve küçük işletmeler, birçok teşvik mekanizması ile destekleniyor. Sadece işletmeleri büyüterek amaca ulaşılamadığı yavaş da olsa anlaşılıyor. Önemli olan toplumun sosyal ve ekonomik dokusu ile son derece uyumlu olan esnaf sanatkârın varlığını koruyacak tedbirleri almaktır. 
Bizler de esnaf ve sanatkâr camiası olarak iş yerlerimizle çalışanımızla ve teşkilatımızla kendimizi yeni süreçlere ve gelişmelere uyarlamalıyız. Gelişim ve değişime ayak uydurmak için göstereceğimiz çaba ve özveriye karşılık devletimizi daima yanımızda bulmalıyız, yalnız bırakılmamalıyız. Gelişen teknoloji ile birlikte akıl almaz bir rekabet ortamında yok olmamak için gelişmeye ihtiyaç duyan günümüz esnaf ve sanatkârları kendi kaderlerine terk edilmemelidir. Esnaf ve sanatkarımıza devletçe verilecek her türlü destek karşılıksız kalmayacak, toplumumuza istihdam ve katma değer olarak geri dönecektir.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Mehmet Büyükelçi ve Ali Aladağ dahil, oturan insanlar
Malatya’da fotoğrafçılar parmakla gösteriliyordu. Bugün yok eski meslek kaybolmaya yüz tuttu. Destek şart.” dedi. 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, yılların, ustaların, ustası, Ali, Evren, ve, Yusuf, Uğrar, ne, dedi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı