Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 03:02
 
Malatya’da Türkiye’ye açılan ve devleşen Dutpınar ürünlerinin tadını halka sundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Malatya’da Türkiye’ye açılan ve devleşen Dutpınar şirketi, ürünlerinin damak tadını bugünden itibaren halka sunmaya başladı.
Ekonomi Haberi
Malatya’da Türkiye’ye açılan ve devleşen Dutpınar ürünlerinin tadını halka sundu

Malatya’da Türkiye’ye açılan ve devleşen;

Dutpınar ürünlerinin tadını halka sundu...


Malatya Akçadağ’lı olan Şirketin kurucusu Tahsin Öner Malatya Olay’a şirketinin kuruluş hikayesini anlatırken “Başarmak için inandık.” Dedi.
Dutpınar Gıda Sanayi ve Ticaret Limited şirketi yönetim kurulu başkanı Tahsin Öner, Akçadağ ilçesinde besi çiftliği ve süt çiftliği olmak üzere iki ayrı yüksek kapasiteli büyükbaş hayvancılık yetiştiriciliği tesisi kurup 2005 yılında yola çıktıklarını ifade etti.


NELER ÜREETİLİYOR?
Dutpınar bünyesinde Pekmez üretimi, çiğ süt üretimi, süt ve süt ürünleri imalatı üretimi, dondurulmuş yaş meyve ve kayısı işi ile et satışı sucuk kavurma imalatı da yapan ve Malatya’da 9 şubesiyle süt ve süt ürünleri satışını yapan katıksız doğal ürünlerle halka hizmet veriyor.


TÜRKİYE’NİN YÜZDE 80 PEKMEZ İHTİYACI KARŞILANIYOR…
Dutpınar, Türkiye’nin 80 ihtiyacını pekmez üretimi yaparak karşılıyor. Dut, keçiboynuzu üzüm andız kayısı hurma pekmez çeşitleri ile nâr ekşili sos üretimini de yapıyor ve halka arz ediyor.


Dutpınar, Malatya’da 2.OSB 11. Caddede büyük bir tesis olarak kaliteli doğal ürünlerle büyümeye devam ediyor.
HALKA ÜRÜNLER TATTIRILDI


Bugün AVM’ de Dutpınar tanıtım standı açıldı. Ay boyunca ise Malatya halkına ürünlerin tadlarına bakmaları için hizmet verecek.


Dutpınar Gıda Şirketinin Muhasebe Müdürü ve aynı zamanda Mali Müşaviri Ayşegül Canpolat ‘ın daveti üzerine Malatya SMMMO oda başkanı Nuh Boyraz ve yönetim üyeleri ile mali müşavirler stant’ta ağırlandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Türkiye’ye, açılan, ve, devleşen, Dutpınar, ürünlerinin, tadını, halka, sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı