Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 20:43
 
Malatya’da sıkı tedbirler; kurala uymayanlara ceza bu işin şakası yok
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Çin’in Vuhan kentinde başlayan Coronavirüs (Kovid-19) salgını, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm Dünyayı tehdit etmeye devam ediyor.
Gündem Haberi
Malatya’da sıkı tedbirler; kurala uymayanlara ceza bu işin şakası yok

Malatya’da sıkı tedbirler;

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, açık hava

Kurala uymayanlara ceza bu işin şakası yok...

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, Malatya’da da vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbir alındı.
CEZALAR KESİLDİ…

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gökyüzü, açık hava ve doğa
İşte o açıklama…”Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun 29.03.2020 tarih ve 2020/20 nolu kararı uyarınca; İlimize diğer illerden ikamet amaçlı gelen vatandaşlarımıza, zaruri haller haricinde 14 gün evde kalmaları gerektiği, bu zorunluluğa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı hususu kendilerine anlatılmış olup bu durum vatandaşlarımıza yazılı olarak tebliğ edilmişti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava
Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan denetimler sonucunda; Battalgazi ilçemizde (2), Yeşilyurt İlçemizde (13) Arapgir İlçemizde (3), olmak üzere toplam (18) kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi uyarınca kişi başı (3150 TL) idari para cezası uygulanmıştır. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK’nın 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava
Ayrıca İçişleri Bakanlığımızca, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmalarının yasaklanması sebebiyle yasak kapsamında bulunup bu yasağı ihlal eden Malatya İl merkezinde (210) kişi ilçelerimizde ise (50) kişi olmak üzere Toplam (260) vatandaşımıza kişi başı (789 TL) idari para cezası uygulanmıştır.”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Malatya'da caddeler trafiğe katapıldı. Kente giriş ve çıkışlarda sıkı denetimler var. Caddelerde 3 kişi ve fazla grupla gezmek yasaklandı.

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’da, sıkı, tedbirler;, kurala, uymayanlara, ceza, bu, işin, şakası, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı