Malatya'da polis bölgesinde neler oldu...? Gasptan-Uyuşturucuya
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 13:11
 
Malatya'da polis bölgesinde neler oldu...? Gasptan-Uyuşturucuya
İzzettin Çiçek...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'da polis bölgesin de neler oldu...? Uyuşturucudan gasp olayına kadar...Polis suç ve suçluları af etmedi...
- Haberi
Malatya'da polis bölgesinde neler oldu...? Gasptan-Uyuşturucuya

Malatya'da polis bölgesinde neler oldu...? Gasptan-Uyuşturucuya 

İşte ayrıntılar...Malatya Emniyet Müdürlüğü Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda...

İnönü Caddesinde bir mağazada meydana gelen işyerinden hırsızlık olayının faili meçhul şüphelisi yapılan kamera çalışmasında çalmış olduğu 6.500 TL değerinde montlarla birlikte yakalanarak tahkikata başlanılmıştır.

Alacakapı Mahallesinde meydana gelen İş yeri Kurşunlama- Silahlı Tehdit- Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması - Mala Zarar Verme olayı ile ilgili kamera görüntüleri izlenmiş, şüpheli ve olayda kullanılan pompalı tüfek ele geçirilmiş, tahkikat başlanılmıştır.

İnderesi Caddesinde meydana gelen Meskûn Mahalde Ateş Etmek ve 6136 SKM olayı ile ilgili olayı gerçekleştiren şahıs yakalanmış,  şahıstan 1 adet Kurusıkı Tabanca ve 22 adet mermi ile 2 adet kesici alet ele geçirilmiş tahkikata başlanılmıştır.

Küçükmustafapaşa Mahallesinde meydana gelen Yağma(Gasp)- Kasten Yaralama -Tehdit–Hakaret olayında, müşteki kaysı ticareti nedeniyle 400.000 TL’lik borcu olduğu şüpheli 3 şahıs tarafından darp edilip üzerinde bulunan bir miktar parayı zorla almaları ile ilgili şüphelileri yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

İstiklal Mahallesinde meydana gelen açıktan hırsızlık konusu ile ilgili şüpheli şahıs çalıntı telefonla birlikte yakalanmış tahkikata başlanılmıştır.

Niyazi Mahallesinde meydana gelen epilasyon hizmeti karşılığında 3 adet sahte çeyrek altın verilmesi olayı ilgili üzerine şüpheliler yakalanarak tahkikata başlanılmıştır.

Başharık Mahallesinde bir şahsın yapılan kaba üst yoklamasında, 0.56 gr metafetamin ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Ayrıca farklı yer ve zamanlarda şüphe üzerine durdurulan 7 şahsın yapılan GBT-UYAP sorgulamasında arandığı tespit edilmiş, tahkikata başlanmıştır.

22-28 Kasım 2021 tarihleri arasında haklarında yakalama emri bulunan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen 36 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

Ayrıca;

Halfettin Mahallesinde faaliyet gösteren isimsiz ve ruhsatsız bir işyerinde tombala oynayan 15 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, kumar parası olan 175 TL muhafaza altına alınmış, işletmeci şahıs hakkında adli işlem yapılarak, tahkikata başlanılmıştır.

Beydağı Mahallesinde bulunan TOKİ inşaatı işçilerin kaldığı koğuşlarda meydana gelen 10 ayrı telefon hırsızlığı olayı ile ilgili olarak olayın 2 şüphelisi yakalanmış. Yaşı küçük şahıs çocuk şube müdürlüğüne teslim edilmiş diğer şüpheli ise sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır.

NARKOTİK ÇALIŞMASI…:

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yapılan 4 ayrı çalışmada toplam;

Bir şunu diyen bir yazı 'EMNİYET SO MUN EGM NTP NARK@ NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MALATYA SENTETİK SENTETK HAP' görseli olabilir

➡️ 487 adet yeşil reçeteye tabii hap,

➡️ 400 gr Metamfetamin,

➡️ 16.45 gr Esrar,

➡️ 204 gr Toz Esrar,

➡️1 adet Hassas Terazi ele geçirilmiş olup,

Bir şunu diyen bir yazı 'EMNİYET S MANH EGM NARKO NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MALATYA ESRAR ESRÁR TOZ' görseli olabilir

Konu ile ilgili 1 şahıs işlemlerinin ardından şubeden serbest bırakılmış, 2 şahıs işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek olup adli makamlara sevk edilen 3 şahıs ise tutuklanmıştır.

Bir yazı görseli olabilir

KIŞ LASTİĞİ AÇIKLAMASI…:

“Kış Mevsiminde Yapılacak Faaliyetler Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte karayollarında mevsim şartlarına uygun lastik kullanmayan araçların kayması sonucu trafik kazalarının meydana geldiği, bu kazalar sonucu ölüm ve yaralanmaların yanı sıra trafik sıkışıklığı oluştuğu ve zaman zaman da karayolunun trafiğe kapandığı, yine kamyon, çekici ve otobüslerde kullanılan uygunsuz koşullarda yapılan lastik kaplamalarının yerinden çıkarak karayolu üzerinde kalması sonucu karayollarımızda ve özellikle de otoyollarımızda trafik güvenliği açısında risk oluşturduğu görülmektedir. Kış lastiği, aracın +7 derecenin altındaki hava şartlarında karışımındaki silikon sayesinde yola tutunma özelliği ile ıslak, buzlu, karlı zeminlerde ve gizli buzlanmalarda araç duruş emniyetini arttırır. Aracın daha kısa mesafede durmasını sağlayarak can ve mal güvenliğini korur. Bu nedenle sürücülerin soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamında seyahat edilebilmelerini sağlamak, lastik kaynaklı trafik kazalarını ve trafik kazası neticesi ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek amacıyla kış lastiği kullanmaları halinde hem kendi can güvenliklerini sağlamış, hem de diğer kullanıcıların güvenli seyahat etmelerine yardımcı olacaktır. İlimizde 01 Aralık 2021 ile 01 Nisan 2022 tarihleri arasında Kış lastiği tüm yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlara zorunlu hale getirilmiştir. Uymayan araç sahiplerine 2918 sayılı Kara Yolları Trafik Kanunun 65/A Maddesi hükümleri doğrultusunda 2021 yılı için 846 TL (01 Ocak 2022 tarihinden itibaren 2022 yılı için belirlenecek miktar) idari para cezası uygulanacaktır. Yaklaşan kış mevsimi sebebiyle vatandaşlarımızın, soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamında seyahat edebilmeleri maksadıyla, araçlarının kış bakımlarını yaptırmaları ve mevsim şartlarına uygun lastik kullanarak mağdur olmamaları önemle rica olun”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, polis, bölgesinde, neler, oldu...?, Gasptan-Uyuşturucuya, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı