Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 00:29
 
Malatya’da Kamu Hastaneleri Verimliliği Artırma Eğitimi düzenlendi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan 2018 Yılı Bölgesel Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Sağlık Haberi
Malatya’da Kamu Hastaneleri Verimliliği Artırma Eğitimi düzenlendi

Malatya’da Kamu Hastaneleri Verimliliği Artırma Eğitimi
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Malatya ilinde, Adıyaman, Bingöl, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya ve Tunceli İl Sağlık Müdürlükleri ve sağlık tesislerinin yöneticilerine yönelik Malatya İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat’ın da katılımlarıyla verimlilik uygulamaları eğitimi düzenlendi.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve iç mekan
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2018 Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı'na Adıyaman, Bingöl, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya ve Tunceli İl Sağlık Müdürlükleri ve sağlık tesislerinde görev yapan hastane yöneticileri katıldı.


DAHA SAĞLIKLI SÜREÇ YÖNETİMİNE ODAKLANIYORUZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, “10. Bölgesel Değerlendirme toplantısında aranızda olmaktan onur duyuyorum. Şimdiye kadar dokuz toplantıda yaptığımız edindiğimiz tecrübeleri paylaşacağız” dedi.


Bölgedeki altı ilin acil, yoğun bakım, hasta hakları, çalışan hakları, finans, stok, tedarik, lojistik olmak üzere insan gücü, planlama, iletişim, web ve dijital medya kulanımlarındaki tüm süreçlerin gözden geçirileceğine dikkat çeken Alper,” Bilmediğimiz alanda değişen faktörleri öğrenip karar alma mekanizmalarımızda daha sağlıklı süreç yönetimine odaklandığımız için alanın güncel durumunu öğrenip dönmüş olacağız” diye konuştu.
Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ise toplantının kentlerinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Malatya’daki hastanelerinde verimliliği daha üst noktalara çıkarmak için çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı.

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, kalabalık
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Naim Ata, Daire Başkanları Uzm. Dr. Cihan Döğer, Ali Özhan, Uzm. Ecz. İrem Mühürcü, Endam Aksu ve beraberindeki Genel Müdürlük personellerinin de katıldığı toplantı da gün boyunca verimlilik yerinde değerlendirme rehberi, stok analizleri, internet temelli tanıtım araçları kullanımı, acil sağlık hizmetleri analizleri, MHRS analizleri ve sağlık tesisleri yöneticilerinin tetkik, randevu, personel ve mali bilgileri takip ettiği yönetici takip ekranları konularında farklı oturumlarda eğitimler verildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Kamu, Hastaneleri, Verimliliği, Artırma, Eğitimi, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı