Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 18:53
 
Malatya’da Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor Yeni Döneme Hızlı Başladı
Ozan Güllü- Aslıhan Sezek…:İnönü Haber…: Son dakika... Sıcak haber... Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde oturum başkanlığını ve moderatörlüğünü Dr. Öğr. Gör. Hülya Bingöl´ün yaptığı “Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor” konulu program düzenlendi.
Spor Haberi
Malatya’da Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor Yeni Döneme Hızlı Başladı

Malatya’da Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor Yeni Döneme Hızlı Başladı
Yoğun katılımın olduğu programa konuşmacı olarak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Güneş, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, Spor Bilimleri Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, Turizm İl Müdürlüğü Kültür Şube Müdürü Ali Cengiz, Türkiye Spor Yazarları Derneği Temsilcisi Vahap Güner, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.
Programa konuşmacı olarak katılan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu şunları söyledi:


“Spor Akademisinin farklı bir ruhu var, farklı bir dayanışması var ve farklı bir birliktelik grubu var. O noktada hepimize yollarımızın hayattaki ileriki süreçte hayatınızın önüne çıkacak engellerin asılarak daha gayretli iyi şeyler yapabileceğine düşünüyorum. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum ve duygulandım açıkçası hocalarımı görmekten, sizleri görmekten, burası benim bir evim sayılır. Buradan mezun oldum. İnsanların hayata başlangıç aşamasında her şey hayalle başlar. Hayali olamayan kimse hayatta başarılı olma şansı olmayan insanlardır. Ben lise dönemlerinden beri kendi hayallerini kuran, hayatta bir şeyleri gaye edinen ve mücadele edip o gayelere ulaşmak için gayret gösteren bir yapım vardır. Geçmişten bu yana holding kurma, işletmeler açma, ticaretin içerisinde olma hayallerim vardı. Hem okuyup hem işletmemi açtım. Bir dönem okula gelip sonra işletmeme gidip ticaretimi yapıyordum. Çok genç yaşlarda ticarete atıldım.”

“Ne yaparsanız yapın eğitim hayatınızı yani okulunuzu en üst seviyede bitirmeniz gerekiyor” diyerek konuşmasına devam ettiren Sadıkoğlu “Buradaki atmosfer çok farklı. Eğitim hayatını tam anlamıyla üniversite de gören bir insanla diğer türlü hayatın içerisinden kendi çapında bir yerlere gelenler arasında çok fark var. Üniversite mezunu olduğunuz içinde hayatta üniversiteyi bitirip başarılı olduğunuzda saygınlığınız o noktada artıyor. Hem okuyup hem ticaretle uğraşmanız size hayata hazırlıyor bir nevi.” dedi.


İnsanın istediği taktirde yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığının altını çizen Sadıkoğlu şunları kaydetti:
“Hiç kimse size inanmıyorken siz kendinize inanıyorsanız başarıyı elde etme sansınız çok yakındır. Tabi ki mücadelesiz olmuyor. Kendinize inandığınız sürece başarılı olmamanız mümkün değil ama insanların öncelikle hayali olmalı. Bu hayalleri kururken zaten hayat sizleri bir yerlere getiriyor. Ama hayali olmayan gayret göstermeyen hayallerini gerçekleştirme arzusu olmayan kimse hasbelkader bir yerlere gelmiştir.”
Malatya denince insanların aklına ilk olarak kayısının geldiğini ifade eden Sadıkoğlu şöyle devam etti:
“Biz çocukluk yıllarımızda sürekli kayısı şenliklerini iple çekip göremediğimiz, ulaşamadığımız sanatçılara oradaki eğlence kültürü ile bir şekilde ulaşıyorduk.

Malatya kayısıyla anılan bir şehir olduğu için sosyal dengeye katkısı olduğuna inanıyorum.  İhracatta hemen hemen şehrin bütün gelirinin kayısıdan olduğu bir ortamda ve bunu üretim aşamasında en son yurt dışına gidişine kadar Malatya ile ilgili belirlenmiş tescili olan Avrupa birliği tescili yurt içi tescili tamamen Malatya’ya aittir. Bizim bu değerlere sahip çıkmamamız için kayısı festivali şenliklerini tekrardan yapmayı düşünüyoruz. Bunun devam etmesi içinde belediye başkanımızla konuşmayı yaptık. İnşallah Malatya şehrimizi kayısısı ile anıldığını herkese ispat edeceğiz.”


Programın sonunda İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu tarafından Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’na plaket takdim edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Hayaller, Tecrübeyle, Buluşuyor, Yeni, Döneme, Hızlı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı