Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:11
 
Malatya’da hayaldi Yeşil Vadi gerçek oldu; Yeşilyurt Çınar’la istikbaline koşuyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da hayaller vardı…O hayaller gerçek olmaya başladı. Yeşilyurt belediyesinin dev projesi arasında yer alan beylerderesi göleti, Yeşil Vadi gün yüzüne çıktı. Artık sandal turladı başladı.
Yaşam Haberi
Malatya’da hayaldi Yeşil Vadi gerçek oldu; Yeşilyurt Çınar’la istikbaline koşuyor

Malatya’da hayaldi Yeşil Vadi gerçek oldu;

Yeşilyurt Çınar’la istikbaline koşuyor...


Malatya’nın ve Yeşilyurt’un prestij eseri Beylerderesi Göleti ve Yeşil Vadi, kente ayrı bir değer katgmaya başladı. Yılların hayali gerçekleşti…


Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar  “Beylerderesi Göleti ve diğer adı ile Yeşil Vadi hem sulama amaçlı bir proje, hem de şehrimiz için prestij bir proje. “


Yeşilyurt prestij projeleri ile istikbale koşuyor.

(Fotoğraflar: Nedim Taş)


Beylerderesi Göleti’nin yamacında Yeşilyurt belediyesine ait sosyal tesisler halkın nefes alma sahası oldu.
Yeşilyurt’un göz bebeği Beylerderesi göleti, Yeşil Vadi’de sandal turu başladı.

Turgut Özal Vijadüğü, Yeşil Vadi, Sosyal Tesisler, Beylerderesi Göleti, şimdiden en gözde mekanlar oluğu dikkatlerden kaçmıyor.


EŞİLYURT’UN MARKA DEĞERİNE YAKIŞAN PROJE; ŞAHİNTEPESİ MACERA PARKI VE SOSYAL TESİSLERİ
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kadim Çırmıhtı'nın doğal güzelliklerine tepeden bakan bir noktada bulunan Şahintepesi Sosyal Tesislerimizi ‘Macera Parkı ve Sosyal Tesis’ projemizle turizme kazandıracağız. Farklı bir mimari bakış ve tasarımla baştan aşağıya yenilenerek hizmete girecek olan tesislerimiz,  bölgedeki canlılığı artırarak ilçemizin ekonomik ve sosyal yaşam düzeyine önemli değerler katacaktır” diye konuştu.
BAŞKAN ÇINAR’IN VAATLERİNDEN BİRİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde ki vaatleri arasında yer alan ‘Şahintepesi Sosyal Tesisleri Halka Açma’ projesi adım adım gerçeğe dönüşüyor.


“ŞAHİNTEPESİ’Nİ MACERA PARKI VE SOSYAL TESİSLERİYLE

TURİZME KAZANDIRACAĞIZ”  
Yeşilyurt’lulara verdikleri sözleri teker teker yerine getirdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Şahintepesi Sosyal Tesislerini ‘Macera Parkı ve Sosyal Tesis’ projesiyle baştan aşağıya yenileyerek çok fonksiyonlu bir tesise dönüştüreceklerini söyledi.


“BÖLGEMİZİ HAREKETLENDİRECEK, TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKECEK GÜZEL BİR PROJE HAZIRLADIK”
Bölgedeki eşsiz güzelliklerin ön plana çıkması için ‘ Lezzet Vadisi’ projesi başta olmak üzere bu tür farklı yatırımlara ağırlık verdiklerini hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşil alanları, atmosferi, doğal güzellikleri ile dikkat çekici özelliklere sahip kadim Çırmıhtı’mızın eşsiz manzarasına tepeden bakan bir noktada bulunan Şahintepesi Sosyal Tesislerini farklı bir projeyle yenileyerek iç ve dış turizme kazandırmayı hedefliyoruz. 31 Mart  Seçimleri öncesinde halkımıza vaat ettiğimiz projelerimiz arasında yer alan bu sözümüzü yerine getirmek adına aylardır çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Etüd Proje Müdürlüğümüz toplam 37 dönüm alan üzerinde bulunan bu tesislerimizi farklı bir bakış açısı ve projeyle hizmetine girmesi için güzel bir proje hazırladı.

Yeşilyurt’umuzun marka değerine yakışacak, bölgemizin turizm potansiyeline katma değer katacak özelliklere sahip, alanında deneyimli uzman ekipler tarafından farklı bir bakış açısıyla hazırlanan  ‘Macera Parkı ve Sosyal Tesis’ projemizde; bir adet kafe- restorant, 161 araçlık açık ve kapalı otopark, kafes hayvanlarının bulunduğu mini bir hayvanat bahçesi, çocuklar için balonlu eğlence havuzu, mini masal parkı, akvaryum, dağ kızağı alanı, paintbaal alanı, wc-lavabo, bay-bayan mescit ile bebek bakım odaları bulunmaktadır. Çocuklarımız masal parkımız içerisinde ki raylı bir sistem sayesinde Nasrettin Hoca, Keloğlan,Pinokyo, Ali Baba ve Kırk Haramiler’i izleyerek ve dinleyerek eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilecekler. Dağ kızağı alanı ve paintbaal alanlarıyla buradaki eşsiz güzelliklerin daha fazla tanınmasını sağlayacağız.

Gerek ağaçtan ağaca gerekse de tırmanma duvarlarıyla her yaştan vatandaşımızın sportif aktivite yapacağı alanlar oluşturacağız. Projemizde yer verdiğimiz bütün hizmet alanlarımız birbirlerini bütünleştirecek şekilde hizmete girecektir. Bölgemizin sosyal ve doğal kimliğine artı değerler katacak olan bu projemizi tamamlayıp hizmete sunduğumuzda yerli ve yabancı turistlerimizin buraya akın edeceklerine yürekten inanıyorum. Ailelerimiz buraya gelerek çocuklarıyla birlikte keyifli anlar yaşayıp, eşsiz güzelliklerin tadını çıkaracaklar. Bizim tek gayemiz; bölgemizi geliştirmek ve daha fazla turist çekmektir. ‘Lezzet Vadisi’ projemizin yanı sıra bu tür yatırımlarla bölgemizdeki hareketliliği artırmayı amaçlıyoruz.

Buranın doğal kimliğinin ön plana çıkmasını sağlayacak olan projemizin ihalesini en yakın zamanda yapacağız. EKAP’tan gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Yap-İşlet-Devret modeliyle yeniden hizmete sunacağımız tesislerimiz ilçemizi cazibe merkezine dönüştürmesinin yanı sıra sosyal yaşam kültürüne farklı bir pencere açacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, hayaldi, Yeşil, Vadi, gerçek, oldu;, Yeşilyurt, Çınar’la, istikbaline, koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı