Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:57
 
Malatya’da günün Gündeminde 6 ayrı haber yer alıyor...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya'da günün gündeminde 6 ayrı haber yer alıyor. Başkanların açıklamasından, ölümlere, aranan şahısları yakalanmasından Muhasebeci ve Mali Müşavirler seçimi...
Gündem Haberi
Malatya’da günün Gündeminde 6 ayrı haber yer alıyor...

Malatya’da günün Gündemi;

6 ayrı haber yer alıyor...
Malatya'da bugün 6 ayrı haberi 1 haber programında toplayarak aktarıyoruz...

POLİS ARANAN 21 ŞAHSI YAKALADI
Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğünce haklarında yakalama ve tutuklama müzekkereleri bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yapılan açıklama aynen şöyle;
“  5607 SKM Suçundan;
- 2 Yıl 6 Ay kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 3 şahıs,
- 1 Yıl 8 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs,
  Resmi Belgede Sahtecilik suçundan;
- 10 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs,
 FETÖ/PDY Suçundan 5 şahıs,
 Ayrıca, Silahli Terör örgütüne üye olma, Resmî belgede sahtecilik, 5607 Skm, Dolandırıcılık, 2863 Sayılı yasaya muhalefet suçlarından haklarında yakalama müzekkeresi bulunan 11 şahıs olmak üzere;
Toplam 21 şahıs yakalanarak adli mercilere sevki sağlanmıştır.”
MSMMMO’DA SEÇİM YAPILDI…


Malatya Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirler Odasının seçimi yapıldı.
478 üyesi bulunan MSMMMO’nun seçimleri sonucu 282 oy alan mevcut yönetimden Nuh Boyraz, Serdar Böke, Erhan Korkmaz ile Halil Gül ve diğer başkan adayı Sevinç Keleş 83 oy alarak yönetime seçildiler.
Denetim Kurulu Selahattin Aşkın, Mehmet Hanifi Kılıç ve Eyüp Ayhan’dan, Disiplin kurulu A.Çetin Ülger, Demet Keleş, Murat Yiğit ve Ayşe Akbulut ile Sevinç Keleş’in yönetim listesinde  yer alanTuğba Danış seçildiler.
Üst Birlik Delegeleri şu isimlerden oluştu:
Mustafa Karaman, Şahin Ekinci, Korkut Akkoyun, Nuh Boyraz, Sefa Akbay, Ergün Tunca seçilirken, diğer aday Sevinç Keleş ile Esra Berna Yiğit 
HACI MEHMET ATAYIK VEFAT ETTİ…
Malatya’da merhum Süleyman Demirel’e  yakınlığı ile Hacı Mehmet Atayık hakka yürüdü.
Zafer Mahallesi’ndeki evinde vefat eden 72 yaşındaki Hacı Mehmet Atayık’ın cenazesi, Şehir Mezarlığı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Eskimalatya’daki Karababa Mezarlığı’nda toprağa verildi
HEKİMHAN’DA TRAKTGÖT KAZASI 1 ÖLÜ…
Hekimhan’ın Karköcek mahallesinde 68 yaşında ki Kemal Akıncı’nın yönetiminde ki 44 DE 568 plakalı traktör devrildi.
Kazada Kemal Akıncı olay yerinde hayatını kaybetti.

BAŞKAN ÇINAR, TEMİZLİK İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİYLE SAHUR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

“Personellerimizin Özverisi ve Fedakârlığı Takdire Şayan”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’ta yaşamanın ayrıcalıklı ve farklı olduğunu htiren hizmetlerimizin hayata geçmesinde büyük emekleri bulunan personellerimizin iş disiplini ve çalışma aşkı takdire şayandır” diye konuştu.

“TEMİZLİK HİZMETLERİNDE GIPTAYLA BAKILAN BİR YEŞİLYURT VAR“

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü personeliyle sahur yemeğine bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, temizlik hizmetlerinde örnek ilçe olma hüviyetine ulaşmada personellerin fedakârlığı ve özverisinin önemli bir yer kapladığına dikkat çekti.

“PERSONELLERİMİZİN HİZMET AŞKI HEPİMİZİ MUTLU EDİYOR”

Yeşilyurt’tun tüm bölgelerinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte temizlik hizmetlerine başlayarak gece geç saatlere kadar mesai yapan personellerin hizmet aşkını takdirle karşıladıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, verimli, hızlı ve kaliteli hizmetlerin halka ulaşmasını sağlayan bütün personellere teşekkürlerini sundu.

“SAHUR BEREKETİNİ PERSONELLERİMİZLE BİRLİKTE YAŞADIK”

Ramazan ayının tüm maneviyatıyla her yeri sardığı gibi Yeşilyurt’ta da dolu dolu yaşandığını ifade eden Başkan Çınar, “Rahmetin, bereketin, birlik beraberliğin, paylaşmanın ve kardeşliğin önemini daha fazla anladığımız mübarek Ramazan Ayı içerisinde ilçemizin tüm bölgelerinde çalışan personellerimizle gerek iftar gerekse de sahur yemeklerinde bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Yeşilyurt Belediyesi, kendi içinde dayanışma ruhunu üste seviyeye çıkartmış, sevgi ve saygının hâkim olduğu, dayanışma ve yardımlaşma olgusunun her zaman canlı kaldığı büyük bir ailedir. Yeşilyurt’u öncelikle bölgede ardından Türkiye’de örnek alınacak ilçe hüviyetine ulaştırmak adına hayata geçirdiğimiz bütün yatırımlar, projeler ve hizmetlerin altında imzası bulunan personellerimizin özverili çalışması, gayreti ve hizmet aşkını takdirle karşılıyorum.

Kendi içimizde sarsılamayacak, bozulamayacak tek gücümüz; birlik ve beraberliğimizdir. Bütün alanlarda gelişen güzel ilçemizin büyüme ve kalkınma sürecinde alanında uzman, deneyimli, fedakâr ve özverili değerli mesai arkadaşlarımızın çok büyük emekleri vardır. İlçemizdeki sorunları omuzlarında taşıyan, büyük bir fedakârlık gösterip mesai mefhumu tanımadan görevini aşk ve sevdayla yapan personellerimizin özverisi takdire şayandır. Bizler işimizi aşkla ve sevgiyle yaptığımız için yorulmuyoruz, gelecek nesillere modern ve yaşam standardı yüksek bir Yeşilyurt emanet etme noktasında beş yıl içerisinde çok büyük mesafeler aldık, sayısız başarıların altına hep birlikte imza attık. Yeşilyurt’u bir noktadan alıp bambaşka bir noktaya taşımanın gururunu yaşıyoruz. Sahur bereketini, gece gündüz demeden, dur durak bilmeden temiz bir Yeşilyurt için çalışan temizlik işçilerimizle birlikte yaşadık. Rabbim sofralarımızı bereketli kılsın, bizleri hâyır yolundan ayırmasın inşallah” dedi.

BAŞKAN GÜDER; 

“BU MESLEK BANA SORUMLULUK DUYGUSUNU YAŞATIYOR”

Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Buse Hakverdi, öğretmeninin kendisine verdiği ödev ile ilgili soruları Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e yöneltti. Soruları tek tek yanıtlayan Başkan Güder, belediye başkanlığı görevi ile ilgili olarak, “Bu meslek bana sorumluluk duygusunu yaşatıyor” dedi.

Öğretmeninin verdiği ödev dolayısıyla ailesi ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya gelen Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Buse Hakverdi, Başkan Güder’e önemli sorular yöneltti. Sorularına belediye başkanının görev ve sorumlulukları ile ilgili bir soruyla başlayan Buse Hakverdi, Başkan Güder’in vermiş olduğu yanıtları dikkatle dinledi. Başkan Güder, ilk olarak belediye başkanlarının seçimle göreve geldiğini belirterek, “Belediye Başkanları seçimle gelirler. Seçimlerde her siyasi partinin bir adayı olduğu gibi, bağımsız belediye başkan adayları da olur. Seçilecek bölgelerde, bir seçim çalışması ve seçim süreci yürütürler. Bu seçim sürecinde insanlara bir takım vaatlerde bulunurlar. Belediyeye geldiklerinde, o yöreye nasıl bir hizmet sunacaklarını insanlara izah ederler. İzah ederken, belediye başkanları şunu gözlemlerler veyahut ta gözetlerler. O bölgenin ihtiyaçları nelerdir, bunları belirlerler. O ihtiyaçlara binaen çözüm üretirler ve bu çözüm önerilerini insanlara anlatırlar. Vatandaşlar bakarlar seçilecek kişilere ve ona göre oy kullanırlar. Ve o belediye başkanları da o gün seçildikten sonra, gelirler devir teslim yaparlar. Bizim 102 mahallemiz var. Biz buralarla alakalı olarak çalışmalarımızı yaptık, şu anda devam ettiriyoruz. Hangi mahallemizin ve sokağımızın nelere ihtiyacı vardır. Birde belediyeler iş yapma yeridir. Ellerinde yetki vardır, çalışan personelleri ve bu ellerindeki elemanlar ile topluma hizmet etmeye çalışırlar. Bizde önceliklerimizi belirliyoruz. İnsanların ihtiyaçları sınırsızdır. İmkânlar sınırlıdır. İmkânlarınız ile ihtiyaçlarınızı örtüştürmeniz lazım. Yani sizin gücünüz 10 liralık bir şeye yetiyorsa, siz 20 liralık bir şeye talipli olduğunuz da, o zaman siz sıkıntı yaşarsınız. Belediyelerin yapacakları hizmetler vardır. Alt yapı, imar planları ve yol yaparlar. Yol medeniyettir. Gençlerle alakalı, öğrencilerimiz ile ilgili etkinliklerimiz var, kadınlarımız ve annelerimiz için Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde annelere el sanatları kursları açıyoruz. Kısaca, belediyeler toplumun her alanında çalışma yapabilir. Bizde bu çalışmaları yapmak üzere buraya geldik. Burada belediye başkan yardımcılarımız ve bir ekibimiz var. Ekibin tek bir amacı var, Battalgazi Belediyesi’nin hiç bir şey aksatmadan, hizmetlerini vatandaşın ayaklarına götürmektir” dedi.

Belediye Başkanlığı görevinin kendisinde sorumluluk duygusunu yaşattığını belirten Başkan Güder, “Bu meslek bana sorumluluk duygusunu yaşatıyor. Daha öncesinde sorumlu olduğum kişi, alan daha sınırlıydı. Örnek olarak, bir aile reisi. Babanız kime karşı sorumlu, sizin ailenize karşı sorumlu, komşularınıza, akrabalarınıza ve işyerine ait sorumludur. Ama belediye başkanı öyle değildir. Battalgazi’mizde 309 bin 836 kişiye karşı ben sorumluyum. Ve bir icraatı gerçekleştirirken, bu kadar insanın hakkının olduğunu düşünerek hareket ediyorsun. Rahat hareket edemiyorsun. Burada çalışırken, burada düşünüyorum, akşam eve giderken, evde belediyeyi düşünüyorum, gece yatarken, belediyeyi düşünüyorum. Yani bana sorumluluk duygusunu anlatıyor” diye konuştu.

Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Buse Hakverdi’nin “Ailenize yeterince zaman ayırabiliyor musunuz” şeklindeki bir soruyu yanıtlayan Başkan Güder, “Ayrılması gerektiğine inanıyorum, ama hakikaten doğrusunu söylemek gerekirse çok ayırdığımız söylenemez” ifadelerini kullandı.

Buse Hakverdi’nin “Bu mesleği seçmenizdeki etken nedir” sorusunu da yanıtlayan Başkan Güder, “Etken kişiye göre değişir. Benim düşüncem, bu topluma faydalı bir birey olmak ve bunu icra yolu ile vatandaşa yansıtmak. Ve sizlere şunu öneriyorum. Kendiniz için yaşamayın, toplum için yaşayın. Toplum mutlu olunca, bireyler mutlu olur. Bireyler toplumu oluşturur, ama bir bireyin mutlu olması, toplumun mutlu olduğu anlamına gelmez. Bizim tek amacımız, toplumu oluşturan bireyleri mutlu kılmak. Hepimizin amacı bu topluma faydalı olmaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya’da, günün, Gündeminde, 6, ayrı, haber, yer, alıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı