Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 19:16
 
Malatya’da gerçeğini aratmayan tatbikat nefesleri kesti...
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Gerçeğini aratmayan tatbikat…Hastane Afet ve Acil Eylem Planı (HAP) Kapsamında 2019 Yılı HAP Eğitim veTatbikatı Gerçekleştirildi
Sağlık Haberi
Malatya’da gerçeğini aratmayan tatbikat nefesleri kesti...

Malatya’da gerçeğini aratmayan tatbikat;

Nefesleri kesti...


Hastane Afet ve Acil Eylem Planı (HAP) kapsamında 2019 yılı HAP  Eğitim ve tatbiktı gerçekleştirildi.
Malatya Büyükşehir  Belediyesi Itfaiye ekibi ve 112’ nin araçları ve personellerinin,,Malatya Il Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Biriminin  destek  vermiş olduğu programda,verilen eğitimin ardından Masabaşı tatbikatı,Kırmızı Kod,Sarı Kod(Tahliye) tatbikatları yapıldı.


Hastanede olası yangın,deprem afetlerine karşı hazırlanmak ve eksiklerin farkına varıp eksiklerin tamamlanması gözden geçirildi.

“Her Gün 10 Bin Adım” Temalı Yürüyüş Etkinliği…

Sağlık Bakanlığı tarafından “Her Gün 10 bin Adım” temalı yürüyüş etkinliği kapsamında 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği çerçevesinde; obezitenin azaltılması, sağlıklı yaşam kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla ( hareketli yaşam) İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürüyüş gerçekleştirildi. Sümer İlkokulu önünde başlayan ve yaklaşık 200 öğrencinin ve İl Sağlık Müdürlüğü personellerinin katıldığı yürüyüş avm önünde açılan sağlıklı beslenme standına kadar devam etti.

Yürüyüşe katılan öğrencilerin BKİ ölçümleri yapılıp, çeşitli geleneksel oyunlar( çuval yarışı vb) , bisiklet sürme, koşu yarışları gerçekleştirildi. Yürüyüş etkinliğinde yarışmayı kazanan öğrencilere madalyaları takılıp sandviç, taze meyve ve meyve suları ikram edilerek sonlandırıldı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’da, gerçeğini, aratmayan, tatbikat, nefesleri, kesti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı